COVID-19 narobil šarapatu na svadbách aj u hostí z vranovského okresu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na Slovensku sme zaznamenali rekordný počet osôb, u ktorých bol potvrdený COVID-19. Do štatistík pribudlo 797 prípadov, z toho z okresu Vranov nad Topľou 9, čo je za ostatné dni najvyšší počet. Dodáme, že od 1. októbra je na Slovensku vyhlásený núdzový stav a zároveň Úrad verejného zdravotníctva SR sprísnil viaceré opatrenia.

Hoci okres Vranov nad Topľou figuroval naposledy medzi tzv. zelenými okresmi, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou eviduje od 14. septembra do dnešného dňa osemnásť aktívnych (nevyliečených) prípadov. Osem osôb je z Vranova nad Topľou, dvaja sú z Hanušoviec nad Topľou a ôsmi z obcí.

Za utorok pribudlo do štatistík vo vranovskom okrese deväť osôb – sedem žien a dvaja muži. Štyri prípady sú z mesta Vranov nad Topľou a piati z obcí. „Za utorok to ešte nie sú definitívne výsledky, pretože laboratória vyhodnocujú vzorky aj v priebehu dnešného dňa a postupne nám ich preposielajú. Pozitívne testované osoby sa nakazili v súvislosti s výkonom povolania a najmä počas hromadných športových a spoločenských podujatí. Evidujeme prípady zo štyroch svadieb, po ktorých boli svadobčania pozitívne testovaní, čo znamená, že musíme dohľadať, kontaktovať a nahlásiť na testy desiatky hostí, čo komplikuje situáciu nám a zároveň vytvára nápor na laboratória,“ uviedla regionálna hygienička z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou Ľudmila Rosiarová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!