COOP Jednota darovala vranovským seniorom dezinfekčné balíčky

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V čase, keď pandémia spôsobená novým koronavírusom kulminovala, patrili medzi najzraniteľnejšie skupiny seniori. Platí to aj dnes, kedy sa opatrenia postupne uvoľňujú, preto si nikto stále existujúce riziko podceniť nedovolí. O to viac vyznieva gesto COOP Jednoty, spotrebné družstvo, Vranov nad Topľou, ktorá prostredníctvom svojej Nadácie COOP Jednota venovala klientom vranovského Zariadenia pre seniorov dezinfekčné balíčky.

Klienti zo Zariadenia pre seniorov vo Vranove nad Topľou prežili nedávnu vlnu pandémie bez pozitívneho prípadu. Aby to tak zostalo, rozhodla sa tomu napomôcť aj COOP Jednota, spotrebné družstvo Vranov nad Topľou, ktorá seniorom darovala dezinfekčné balíčky s dezinfekčným gélom, rukavicami a 2- a 3-vrstvovými ochrannými bavlnenými rúškami. „Som veľmi rada, že nás COOP Jednota na čele s predsedom predstavenstva Františkom Hricom podporila a venovala v dnešnej dobe už tak nevyhnutné veci, akými sú dezinfekčné potreby. Seniori sú najohrozenejšou skupinou, čo sa týka ochorenia COVID-19, ale nielen toho. Všeobecne sú náchylnejší na všetky choroby, ktoré aj ťažšie zvládajú,“ uviedla riaditeľka Zariadenia pre seniorov vo Vranove nad Topľou Katarína Gáliková.

Balíčky seniorom slávnostne odovzdali predseda predstavenstva COOP Jednota, spotrebné družstvo Vranov nad Topľou František Hric a primátor mesta Ján Ragan, ktorý zdôraznil, že preventívne dodržiavanie hygienických zásad a opatrení patrí medzi prvé a mimoriadne dôležité kroky, ako koronakrízu definitívne poraziť. „Veľmi vítam takéto projekty, ktorými podporíme starších ľudí, ktorí sú niekedy osamelí. Verím, že skutočnosť, že na nich niekto myslí ich zahreje pri srdci. Veľmi pekne ďakujem COOP Jednote, že vyvinula takúto iniciatívu a potešila klientov nášho zariadenia,“ poďakoval sa primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Predseda predstavenstva COOP Jednota František Hric vtipkoval, že sám sa radí do kategórie seniorov, preto rozhodnutie, koho podporiť, bolo z jeho strany jasné. Pripomenul, že hoci rozdávanie darčekov sa spája skôr s iným ročným obdobím, ako je leto, po období koronakrízy, ktorá vniesla do spoločnosti dávku neistoty, si ľudia zaslúžia byť obdarovaní a tešiť sa hoc aj z maličkostí. „Vždy sa teším, keď stretávam seniorov, ktorí sú usmiatí a spokojní. Keďže v COOP Jednota nám záleží na tom, aby to tak ostalo, rozhodli sme sa darovať dezinfekčné balíčky. Intenzívne si totiž uvedomujeme nevyhnutnú potrebu dodržiavania hygienických zásad, ktoré nás chránia a pomáhajú nám ostať zdravými, pretože usmiaty a spokojný je človek len vtedy, keď je zdravý,“ zdôraznil predseda predstavenstva COOP Jednota, spotrebné družstvo Vranov nad Topľou František Hric.

FOTOGALÉRIA:

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!