Turisti na loďke objavili na hladine Domaše mŕtve mužské telo

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Piatok popoludní bolo na Domaši objavené mŕtve telo, ktoré plávalo na hladine. Polícia nakoniec predsa len potvrdila jeho totožnosť.

Políciu na plávajúce telo na hladine upozornili turisti, ktorí sa v piatok popoludní plavili po Domaši na súkromnom plavidle. „Môžeme potvrdiť, že vo vodnej nádrži Domaša, Holčíkovce, bolo nájdené telo muža. Nebohý zatiaľ nebol identifikovaný,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Po dvoch hodinách polícia predsa len identifikáciou potvrdila, že ide o 30-ročného Patrika z Veľkého Slivníka, ktorý bol nezvestný od 12. júna. „Obhliadajúci lekár nariadil bezpečnostnú pitvu,“ doplnil D. Džobanik.

Patrik sa vybral v osudnú nedeľu popoludní na člne z rekreačnej oblasti Domaša Eva smerom ku kostolíku na Trepci. Do vody mali skočiť vtedy dvaja, ale práve on sa už nad hladinu nevynoril.

Okamžite boli na miesto privolané záchranné zložky. Potápačom zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Humennom sa ho však nájsť nepodarilo. V uplynulých dňoch bol do pátracej akcie dokonca zapojený špeciálne vycvičený pes.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!