Choď a foť: Hlasovať môžete aj za fotografie z Domaše, či Zámutova

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: Cesta domov/Dávid Ilkovič

V rámci 9. ročníka fotografickej súťaže Choď a foť hodnotila odborná porota 742 fotografií. Medzi ocenenými sú aj Rado Cerula s fotografiou „Zámutovský kroj“ a Dominik Petro s fotografiou „Domaša, Nová Kelča“. V internetovom hlasovaní však môže svoj názor vyjadriť aj verejnosť.


Dominik Petro – Domaša, Nová Kelča. 

Súťažiaci mohli zasielať fotografie v šiestich kategóriách, ktoré hodnotila odborná porota. Jej stálym predsedom je prešovský fotograf Jano Štovka (MQEP). V tomto ročníku si prizval na pomoc svojich kolegov Martina Krystýnka (MQEP) a Mariána Kurica, ktorý je členom Asociácie profesionálnych fotografov SR. Štvorčlennú porotu doplnil o svoj umelecký názor Peter Bič – frontman a hitmaker skupiny Peter Bič Project. „Aj tento ročník dokázal, že Prešovský kraj je najfotogenickejším krajom na Slovensku. Pestrá rozmanitosť prihlásených fotografií nám ukazuje, aké bohatstvo tento kraj v sebe ukrýva. Som veľmi rád, že táto súťaž motivuje ľudí k návštevám rôznych zákutí nášho kraja,“ uviedol predseda poroty Ján Štovka (MQEP).


Rado Cerula – Zámutovský kroj.

V kategórii „Človek a kraj“ bol 3. miestom za fotografiu „Domaša, Nová Kelča“ ocenený Dominik Petro. Rovnako 3. miesto udelila odborná porota v kategórii „Kultúra, tradície a história“ Radovi Cerulovi za fotografiu „Zámutovský kroj“. Hlavnú cenu Grand Prix získal za fotografiu „Cesta domov“ Dávid Ilkovič. „Táto fotografia je symbolikou pre ľudí, ktorí sa vždy radi vracajú domov alebo len na návštevu nášho kraja. Nie je nič krajšie, ak človek vidí po dlhšom čase jemu blízke miesta, ktoré symbolizujú jeho domov, alebo miesta, kde sa cítil príjemne. Prešovský kraj je naozaj najfotogenickejší krajom na Slovensku,“ zdôrazňuje predseda poroty Jano Štovka (MQEP).

Verejnosť môže za finálové fotografie hlasovať do 5. decembra na facebookovej stránke Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!