Chcú Vranovčania športovú halu alebo plaváreň? Rozhodne sa vo štvrtok

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Poslanci Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou sa budú vo štvrtok zaoberať informáciou o koncepčnej architektonickej štúdii na Ul. B. Nemcovej, kde sa uvažuje s výstavbou športovej haly. Vranovská radnica však prehodnotila priority a v prvej etape navrhuje postaviť najskôr krytú plaváreň.

Mesto Vranov nad Topľou získalo v roku 2019 na základe uznesenia vlády SR dotáciu 1,75 mil. eur. na výstavbu viacúčelovej športovej haly. V januári 2020 primátor Ján Ragan na stretnutí s vtedajším podpredsedom Rady ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Jánom Krišandom načrtol možnosť, že v závislosti od finančných prostriedkov si vie v areáli súčasného letného kúpaliska predstaviť aj krytú plaváreň.


O krytej plavárni hovoril primátor Ján Ragan v januári 2020.

Vranovskí poslanci budú na štvrtkovom rokovaní rozhodovať o žiadosti na zmenu účelu dotácie z výstavby viacúčelovej športovej haly na výstavbu plavárne. Predstava radnice je vybudovať športový komplex v troch etapách. V prvej by sa postavila krytá plaváreň s predpokladaným rozpočtom 2 595 850 eur bez DPH. V druhej fáze by pribudlo námestie za 124 625 eur bez DPH. Športová hala s rozpočtom 4 191 100 eur bez DPH by nasledovala v tretej etape.

Dodáme, že športová hala by mala mať minimálne rozmery 50x35m pre medzinárodné zápasy so svetlou výškou 12m, požadovaným zázemím, šatňami, posilňovňou a bufetom. S diváckou kapacitou na pevných tribúnach po oboch dlhších stranách ihriska sa uvažuje v počte cca 700.

Plaváreň je navrhovaná ako jednoduchá trojtraktová dispozícia. Plavecký bazén bude mať šesť dráh o rozmere 25x15m a detský alebo výukový bazén o rozmere 5x15m. Návrh predpokladá režim mestskej plavárne hlavne na výukové a tréningové, či klubové aktivity s voľnými hodinami pre verejnosť. Bazény sú plavecké bez relaxačných prvkov, s výnimkou infra sauny na prehriatie tela v priestoroch bazénovej haly.

Pripomenieme, že v architektonickej štúdii sa plánuje so zastavaním územia na časti bývalého škvarového ihriska a areálu pri vonkajších bazénoch letného kúpaliska.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!