Bystré s najvyšším víťazstvom, v šlágri v Sačurove exceloval Jaro Capko

Headlinom víkendových súbojov je prerušenie šesťzápasovej serie bez víťazstva v podaní Nižného Hrušova. V V. lige potvrdili svoje líderske pozície Bystré, aj Zámutov. Prvú výhru si na konto pripísal Žipov-Čierne.

V okresnej VI. lige sa hral šláger v Sačurove. Domácich potiahol k výhre 3:0 nad Dlhým Klčovom playmaker Jaroslav Capko.

IV. liga, Sever – TABUĽKA

9. kolo

Nižný Hrušov – Soľ 1:0 (1:0)

Nižný Hrušov čakal na druhé víťazstvo v tejto sezóne šesť zápasov. Tri body pre domácich zariadil presným zásahom Matúš Horský.

Domáci sa v tomto stretnutí rozbiehali pomalšie a Soľ v úvode niekoľkokrát nepríjemne pohrozila. O osude stretnutia rozhodol v 17. min. Horský a hoci by sa podľa priebehu núkal vyšší podiel skóre, pretože hráči si na obidvoch stranách ešte vypracovali niekoľko príležitostí, v koncovke im chýbala vyššia efektivita.

Góly: 17. Horský.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Biž (46. Orosi), Marcinko, Begala, Varga, Polačko, Š. Sabol, Kotľár, A. Sabol (46. Pačuta), Horský (64. Pavlov), Dobranský (84. Zubko).

Zostava Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matta, Matúš Sakala, Zubko, Hajník (66. S. Dvorjak), Halas, Bandoľa (46. Duda), Ihnát, Keresteš.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – TABUĽKA

7. kolo

Borov – Hencovce 2:1 (1:1)

Úvod stretnutia patril domácim. Hneď v 1. min. sa po chybnej prihrávke Kovaľa dostal k lopte Jaselský, ktorého v 100%-tnej šanci vychytal Suchý.

V 5. min. sa mohol po chybnej rozohrávke Mikitu otvoriť skóre Olah, avšak jeho strela bola nepresná. Ďalšiu šancu mal znovu Borovčania, ale stroskotali na Suchom.

Hostia sa osmelili až po pätnástich minútach hry. Aktívny bol najmä Hudák, no svoje pokusy nedotiahol do zdarného konca. Následne mal šancu aj Maľar s Kovaľom, ktorých zastavila zastávka asistenta rozhodcu. Hostia postupne hru vyrovnali a miestami boli lepší ako domáci.

V ďalšej príležitosti sa ocitol P. Kos, ale jeho pokus zblokoval domáci obranca. Následne sa mohlo meniť skóre na opačnej strane, keď Olah utiekol hosťujúcim obrancom a jeho pokus musel zastaviť výborne chytajúci Suchý.

Po polhodine hry sa po Zubkovej prihrávke sám pred brankárom súpera ocitol, ktorý nezaváhal, lenže o radosť z gólu ho obral verdikt asistenta rozhodcu.

V 34. mi. sa z hranice šestnástky presadil Dolutovský, keď využil chybu hráčov Hencoviec. Hoci sa hra v týchto momentoch prelínala z jednej strany na druhú, všetky pokusy končili na obranách obidvoch tímov.

Hostia predsa len dokázali vyrovnať. V 42. min. zakončil akciu po osi Hanusin – Dzurina – Zubko – Kos posledný menovaný.

Druhý polčas sa niesol v opatrnom duchu. Obidve mužstvá nechceli spraviť chybu a tak sa aj hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Prvú šancu v druhom polčase mal domáci Oláh, ale vychytal ho Suchý. V 50. min. mal po prieniku z ľavej strany príležitosť Maľar, no miesto strely volil prihrávku a tá nenašla ani Dzurinu, ani Hudáka.

Druhý gól domácich pridal Jakubčo, keď nepokrytý na zadnej žrdi skóroval hlavou. Borov sa po góle stiahol a začal vyrážať do rýchlych protiútokov. Kým Hencovčanom sa nedarilo preraziť obranný val súpera, na opačnej strane sa dostávali do zakončenia Olah, Jaselský a Harvilko.

Napriek tomu, že hostia sa len veľmi ťažko dostávali do zakončenia, predsa len sa k nemu prepracovali Zubko, či Kos, no brankár domácich bol pozorný.

Domáci mohli zvýšiť vedenie po centri Harvilka, ale Bogric nemieril presne. Poslednú šancu v zápase mal hosťujúci Koval, keď si po centri od Hanusina prebral loptu do šestnástky, no jeho pokus tesne minul ľavú žrď brány.

Góly: 34. Dolutovský, 59. Jakubčo – 42. Kos.

Zostava Hencovce: Suchý – Kovaľ, O. Venceľ, Mikita, Šimko (85. Štefaňák), Zubko, T. Dzurina, Hanusin, Hudák, Maľár (67. Jakub), Kos.

Bystré – Vechec 6:1 (1:1)

Bystré si pripísalo na konto najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu sezóny, ktoré režírovala predovšetkým trojica Ľuboslav Jankovič – Peter Lupčo – Adam Tkáč.

Bystré nevstúpilo do stretnutia s adekvátnym nasadením a hostia, ktorí si zaslúžia rešpekt za to, že chceli hrať otvorenú futbalovú partiu, to využili v 10. min. na to, aby ich Feško dostal do vedenia.

Domácim trvalo polhodinu, kým sa naštartovali a po faule na Ľ. Jankoviča premenil pokutový kop Lupčo.

O všetkom podstatnom rozhodlo Bystré gólovým uragánom v úvode druhého polčasu. Hráči sa ešte v šatni dohodli, že po úvodnom výkope zahrajú signál. Lupčo po rozohraní okamžite preniesol hru na Tkáča, ktorý si poradil s dvojicou protihráčov a loptu upratal do siete. Domáci na to nadviazali ďalšími tromi nádhernými kombinačnými akciami ako univerzitných futbalových skrípt a v 51. min. bolo o osude duelu rozhodnuté…

Góly: 32. Lupčo (pok. kop), 46. Tkáč, 49.; 51. Ľ. Jankovič, 63. Žipaj, 87. Soták – 10. Feško.

Zostava Bystré: Paluba – Ľ. Jankovič (76. Soták), P. Hatala, L. Pivovarník, P. Pivovarník (46. Hatala), Komár (70. M. Jankovič), Lupčo, Turcovský, J. Pivovarník, Tkáč, Žipaj.

Zostava Vechec: J. Mitrišin – Leporis, Uhlík, Jachym, Veselovský (65. Slivka), Hric, Adam (65. Sejka), Feško, M. Baran (78. J. Baran), T. Mitrišin (M. Mitrišin), Hanusin (78. Talian).

Žipov-Čierne – Stakčín 3:0

V dôležitom 6-bodovom zápase začali domáci aktívne, ale súper sa prezentoval dobrou organizáciou hry v defenzíve, z ktorej vyrážal do rýchlych kontier. Keď v úvode nepremenili svoje šance bratia Cigánovci, hra sa postupne v poli vyrovnala.

V 26. min. vnikol po akcii Hlada do pokutového územia Petro a po faule na neho premenil penaltu nekompromisne Z. Cigán.

Na začiatku druhého dejstva sa v ďalšej výbornej príležitosti nepresadil M. Cigán, domáci znervóznili, kým Stakčín sa prezentoval behavým futbalom a jeho hráči výkonom potvrdili, že v tabuľke by si zaslúžili byť vyššie. Napriek tomu si však domáci víťazstvo vziať nenechali. V 69. min. bol v šestnástke faulovaný M. Cigán a z bieleho bodu sa opäť nemýlil Z. Cigán, ktorý v 78. min. prihrával ako na zlatom podnose na tretí gól práve mladšiemu bratovi.

Góly: 26. Z. Cigán (pok. kop), 69. Z. Cigán (pok. kop), 78. M. Cigán.

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Matta, Ocilka, Čabala, Žipaj, M. Cigán (82. Dvorjak), Z. Cigán, Gordan (78. K. Cigán), Petro, Hlad (76. Poláček), Glod.

Zámutov – Kračúnovce 3:0 (1:0)

Domáci vpálili do stretnutia ako futbalová lavína, no z viacerých príležitostí v úvodnej štvrťhodine využili iba jednu, keď po piatich minútach hry otvoril skóre Kolník.

V ďalšom priebehu sa hra viac vyrovnala, aj keď územnú prevahu si zachovali Zámutovčania. Pomer síl na trávniku ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho brankára Štefánika. Domáci definitívne ovládli hru, vypracovali si viacero príležitostí, z ktorých v druhom polčase premenili dve.

Góly: 5.; 84. Kolník, 57. Frištik.

ČK: 29. Štefaník (po 2.ŽK).

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Orosi, Mikča, Červeňák, Kolník, Ihnát (85. Kovalík), Ovšák (73. Béreš), Sivák (67. Soták), Babinský, Frištik (73. Vidlička).

VI. liga, ObFZ – TABUĽKA

6. kolo

Sačurov – Dlhé Klčovo 3:0 (0:0)

Šláger kola sľuboval najmä pri pohľade na ofenzívnu silu obidvoch súperov zaujímavý futbal. Dlhému Klčovu však urobila škrt cez rozpočet absencia najlepšieho strelca tímu 13-gólového Michala Dzurovčina. Domácich v tomto stretnutí priviedol na víťaznú cestu Jaroslav Capko. S bilanciou gól, dve asistencie a pokutový kop si zaslúži absolútny rešpekt.

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, hoci futbalovejšie pôsobili hostia. Z pohľadu pomeru síl na trávniku bolo kľúčové, že Baschiera pozorne strážil tvorcu hry Sačurova Capka, v dôsledku čoho začali domáci lopty viac nakopávať a to bola voda na mlyn spoľahlivo pracujúcej defenzívy súpera. Okrem toho zohrával dôležitú úlohu pri otváraní útoku Dlhého Klčova Kováč, ktorý si chodil k obrancom po lopty, aby vzápätí režíroval ofenzívnu architektúru svojho tímu.

Napriek niekoľkým sľubne vyzerajúcim akciám mali brankári na obidvoch stranách prácu len pri dvoch priamycg kopoch. Gavla sa prekvapiť nenechal a keď S. Dindák vyrazil strelu pred seba, mal trošku šťastia v tom, že nikto z protihráčov nedokázal na tento moment zareagovať.

O osude zápasu sa rozhodlo po zmene strán a všetko podstatné režíroval Capko. V 46. min. zahrával roh na prvú žrď, kde Kopčo neustrážil kapitána Tokára a po „ušmudlanom“ presnom zásahu sa Sačurovčania tešili prvýkrát.

V 51. min. zahrávalo Dl. Klčovo rohový kop, no súper zvládol štandarku defenzívne na výbornú, čo okamžite potvrdil rýchlo kontrou, na ktorej konci fauloval Baschiera prenikajúceho Capka a hlavný rozhodca Šteger ukázal na biely bod. Loptu si postavil Gavla, ale S. Dindák ho vychytal.

Od Capka to však nebolo všetko, pretože v 59. min. si po ďalšej rýchlej akcii zasekol obrancu a Boberskému naservíroval prihrávku exkluzívnym spôsobom. O štyri minúty sa medzi stopérmi hostí presadil J. Štuň, ktorý nabil Capkovi a najlepší hráč zápasu zvýšil na 3:0.

V úvode druhého polčasu sa hosťom rozpadol ich koncept, nedokázali už podržať loptu, nevyhrávali toľko osobných súbojov a tým pádom mali zverenci trénera Milana Siksu scenár zápasu pevne vo svojich rukách.

Domáci sa mohli tešiť z gólu aj štvrtýkrát, ale Lukáčov center skončil na brvne…

Góly: 46. Tokár, 59. Boberský, 63. Capko.

Zostava Sačurov: Gavla – Kučma, Capko, Mitro, Čerňák, Vasiľ (79. Novický), Tokár (68. Lukáč), Korbuľák (79. Orosi), J. Štuň (68. V. Štuň), M. Béreš, Boberský (79. Kundráš).

Zostava Dlhé Klčovo: S. Dindák – Petričko, Kopčo, Novosiadly (13. Hric), K. Dindák, Fedor, Kováč (68. Ihnát), Baschiera, Vasiľ (52. Vasiľ), Janok, Tušim.