Brankár N. Hrušova M. Klamár: Bod z Gerlachova beriem ako satisfakciu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Do súboja o víťaza IV. ligy, skupina Sever vstúpil ako tretí tím FK Nižný Hrušov. Po jeho bezgólovej remíze na pôde FK Gerlachov má MFK ADV Stará Ľubovňa dve kolá pred koncom náskok dvoch bodov.

Futbalisti Nižného Hrušova naplnili tohtosezónnu misiu v predchádzajúcom kole. Vďaka domácemu víťazstvu nad Spišskou Belou sa totiž definitívne zachránili.

Naopak, Gerlachov je stále v hre o prvenstvo v súťaži a vzhľadom k tomu, že hostia nenastúpili v kompletnom zložení, bol favoritom stretnutia.

K tejto prognóze velil aj fakt, že Hrušovčania v jari bodovali na ihriskách súperov iba raz – 20. marca vyhrali v Demjate. „Pravdou je, že okrem Demjaty sme už ďalšie body vonku nezískali, ale na druhej strane sme viackrát neboli ďaleko od toho, aby sme uhrali niečo, minimálne s remízovým koncom. V Gerlachove sme nastúpili v oklieštenej zostave, navyše futbalu neprialo kvalitou ani ihrisko. Za týchto okolností považujem bod ako satisfakciu za ostatné zápasy, kedy sme tiež nemuseli vyjsť naprázdno,“ reagoval brankár FK Nižný Hrušov Martin Klamár.

Nula na konte, navyše proti súperovi, ktorý pušným prachom nešetrí, volá po rešpekte. Martin Klamár patrí medzi hráčov N. Hrušova s kvalitatívne najkonštantnejšou formou. Práve jeho zákroky boli pri splnení cieľa udržať sa v súťaži viackrát kľúčovými. Výnimkou nebol ani jeho výkon v Gerlachove, no v rozhovore pozornosť na seba nestrhával. „Viaceré strely smerovali do stredu brány, preto som s nimi mať problém nemohol. Domáci si šancu, o ktorej by som z môjho pohľadu povedal, že by bola vyložená, nevypracovali. Za náročnejšie považujem len dve hlavičky, kedy som musel zareagovať reflexívne. Z viacerých striel spoza šestnástky, vrátane priamych kopov, by som za vážnejšie považoval tiež len dve,“ zhrnul M. Klamár.

Hráči Nižného Hrušova nakoniec mohli odchádzať domov so všetkými bodmi, ale Alexandra Velikého vychytal v samostatnom nájazde Marek Varešinský a Michala Palka obrala o radosť z gólu spojnica. „Domáci sa snažili presadiť predovšetkým dlhými loptami za obranu, či už cez kraje alebo aj stredom. Ako som už povedal, terén bol náročný, a to nielen pre nás, ale aj pre súpera. My sme nastúpili s defenzívnejšou taktikou postavenou na piatich obrancoch s troma stopérmi, keď k skúseným Lukášovi Paľušovi s Jánom Bižom doplnil tréner Matúša Horského. Dôležité bolo, že sme so súperom dokázali držať krok rýchlostne, vyhrávali sme vzdušné súboje a chlapci predo mnou aj dosť striel zblokovali,“ pochválil spoluhráčov Martin Klamár.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!