BOHEMIA SPIEVA: Za koncertným zážitkom na Domaši pozývajú Hrdza a Vidiek

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Leto bez projektu Bohemia spieva si na Domaši už nikto predstaviť nedokáže. Podvečerné plavby spojené s neopakovateľnou atmosférou „live“ koncertov tento rok naštartujú kapely Hrdza a Vidiek.

Hrdza je slovenská. Jej domicil zdôrazňujeme s hrdosťou kvôli tomu, že v rámci world music patrí do absolútnej špičky aj v medzinárodnom éteri.

S albumami Neskrotený a Hrdza – 22 to kapela v rámci prestížneho rebríčka World Music Charts Europe dotiahla dvakrát na 4. miesto. Honor tomuto umiestneniu dodáva fakt, že ho vyhlasujú redaktori 42 rozhlasových staníc z 24 krajín Európy. Napr. video k skladbe Štefan má na Youtube 31,5 mil. zhliadnutí!

Hrdza je však oveľa viac ako len hudobnou fabrikou na rešpektované štatistiky. Kapela vo svojom prístupe k hudbe nekľučkuje a úprimnosť si ľudia vždy cenili. Najmä na koncertoch, ktoré sú nabité kombináciou energie a dojímavých emócií. Lebo ak je reč o etno folku, tak sa bavíme o živote s celou škálou pocitov, čo je v prípade tejto zostavy cítiť v každej piesni. A to bez ohľadu na to, či váš hudobný vkus rozmaznávajú vlastnými autorskými skladbami, ktoré vychádzajú zo slovenskej hudobnej tradície, alebo upravenými ľudovými piesňami. „Hneď pri prvej piesni si uvedomíte, že ste tu našli niečo výnimočné. Hudba hraná s radosťou a zo srdca. Silné hlasy, špičkoví hudobníci, šikovne spracované autorské piesne a prvotriedna produkcia sa spájajú s rodeným nadaním a citom pre komponovanie. Táto partia nielenže robí vlastnú tvorbu, ale vytvorili tu niečo úžasné zmiešaním starého a nového do nádherne príjemného zvuku,“ napísal o Hrdze Joe Vincenza z rozhlasovej stanice WUWF Public Media na americkej Floride.

Rovnako overenou značkou na slovenskej hudobnej scéne je skupina Vidiek. V jej prípade si v spojení s výletnou loďou Bohemia začínajú fanúšikovia tejto bratislavskej partie okamžite pospevovať skladbu Námornícka, ale, samozrejme, pokračovať môžeme pieseň za piesňou, alebo, čo je ešte výstižnejšie, hit za hitom. Vidiečan, Nechajte si ju, Tisíc divov, Rudy a Hilda, Anglická, Keď je 7 ráno, Vianoce 97, Ó maňo, Anjel, Milá, Sedím ležím, Hrajte trúbky… Frontman a spevák Janko Kuric má nezameniteľný štýl a práve jeho bezprostrednosť je neodmysliteľným korením každého z koncertov, ktoré nikdy neomrzia.

Vstupenky v rámci projektu Bohemia spieva si môžete zakúpiť:

Bohemia spieva/Hrdza – 23. jún 2022 o 19.00 hod.

Bohemia spieva/Vidiek – 30. jún 2022 o 19.00 hod.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!