BNP Team Vranov ťahá víťaznú sériu aj v nadstavbovej skupine o titul!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

BNP Team Vranov vyhral v TOP lige v malom futbale v Humennom šiesty zápas v rade, prvý v nadstavbovej časti o titul. O kompaktnosti Vranovčanov svedčí fakt, že na piatich góloch proti Boce Juniors sa podieľala pätica hráčov.

BNP Team dal v prvom polčase súperovi lekciu predovšetkým z efektivity, dôrazu a dôslednosti v koncovke.

V 10. min. predviedol kombináciu svojich najsilnejších predností Marco Ladomerský. Vletel do súperovej obrany a pri prvej príležitosti, keď mohol zakončiť, poslal loptu nekompromisne pod brvno.

O minútu Boca Juniors chybovala v rozohrávke, čo využil s mimoriadnou chuťou hrajúci Jozef Kopčo a zaváhanie defenzívy po základnej časti tretieho tímu v skupine B rutinérsky potrestal.

Gólový účet úvodného dejstva uzavrel najlepší strelec BNP Teamu Vranov Vojto Turek.

Viacero viac ako slušných streleckých príležitostí si vypracovala aj Boca Juniors. Kiko Petro však opäť chytal spoľahlivo. Lopty priťahoval ako magnet, čím spoluhráčom pred sebou dodával istotu aj v situáciách, kedy pri zakladaní útokov neodhadli vždy mieru rizika. Jeden z kľúčových zákrokov predviedol v závere prvého polčasu, keď zlikvidoval tutovku v bezprostrednom súboji s útočníkom Bocy, pričom sa len potvrdilo staré známe pravidlo, že dobrému brankárovi pomôže aj šťastie, pretože lopta po jeho zákroku smerovala späť do hry od brvna.

Na začiatku druhého polčasu sa predsa len dočkala aj Boca Juniors – v 36. min. sa presadil Michal Kováč. Napriek tomu, že „domáci“ vycítili šancu, BNP Team Vranov mal duel pod kontrolou aj vďaka presnému zásahu Jozefa Zubka z 38. min.

„Juniori“ sa dočkali ešte raz. V 41. min. kontroval Ľuboš Mesaroš ml. Zápas v týchto chvíľach naberal na obrátkach, hral sa parádny ofenzívny futbal, no Vranovčania dokázali reagovať aj v tomto prípade – v 45. min. dokončil víťazné dielo Igor Komjatý.

BNP Team Vranov – Boca Juniors 5:2 (3:0)

Góly: Ladomerský, Kopčo, Turek, Zubko, Komjatý – Kováč, Mesaroš ml.

Zostava BNP Team Vranov: Petro, Piroščák –  Ladomerský, Zubko, Kopčo, Turek, Ján Jakubčin, Viktor Jakubčin, Komjatý, Vojtek, Porvazník, Bavoľár.

Zostava Boca Juniors: Mesaroš, Kováč, Švajka, Piškanin, Šmajda, Buhaj, Harakaľ, Tkačin, Kohut, Mesaroš st.

Kompletné informácie nájdete na topliga.sk.


Fotogaléria

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!