BNP Team Vranov prepísal históriu Delfin Cupu suverénnou jazdou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

BNP Team Vranov prepísal históriu Delfin Cupu. Ako prvý tím ho totiž vyhral už po štvrtýkrát. V novej športovej hale v areáli ZŠ JUH predviedli jeho hráči impozantnú jazdu bez straty bodu.

Delfin Cup bol zárukou futsalovej zábavy hneď z troch dôvodov. Zápasy odsýpali rýchlym tempom, pri krátkej minutáži stretnutí neostával priestor špekulovať a na palubovke sa predstavil zaujímavý mix tímov.

A práve na tomto základe sa začal rodiť historický moment v podaní BNP Teamu Vranov…

BNP Team Vranov ovládol základnú skupinu suverénnym spôsobom. Pri piatich výhrach zaťažil kontá súperov 17-krát, pričom J. Jakubčín inkasoval iba dva góly.


Brankár BNP Teamu Vranov Ján Jakubčín.

V štvrťfinále, aj v semifinále zdolal zhodne 2:1 VB FC, resp. RAMEKO. Vo finále ho v odvete za 1. kolo zo základnej skupiny vyzval PRO MOBIL Michalovce. Vo vyrovnanom stretnutí padlo rozhodnutie v závere kurióznym gólom. Juraj Ficko zahrával aut a hráč súpera si loptu nešťastne vrazil do vlastnej siete. „Po dvoch rokoch, kedy sa Delfin Cup nehral, bolo pre nás dôležité, že sme do turnaja, zhodou okolností, proti nášmu neskoršiemu finálovému súperovi, vstúpili víťazne. Ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť a rovnako s každým víťazstvom sa násobila aj naša chuť vyhrať celý turnaj. Finále bolo vyrovnané, ale snažili sme sa diktovať naše vlastné tempo. Chlapci predo mnou naozaj makali poctivo. Nakoniec sme síce rozhodli vlastným gólom, ale išli sme mu naproti. Pri pohľade na výsledky počas celého dňa niet pochýb, že pohár pre celkového víťaza je v správnych rukách,“ zdôraznil brankár BNP Team-u Vranov Ján Jakubčín.

Siedmi statoční. Aj takýto príbeh napísal BNP Team Vranov v 11. ročníku Delfin Cupu. Šesť hráčov v poli a za nimi so stoickým pokojom chytajúci Ján Jakubčín. Napriek tomu, že celodenný turnaj dokáže žmýkať, „žltá ponorka“ hrala podľa vlastného scenára. „Dôležité bolo správne pracovať s energiou. Napr. zbytočne nenapádať súpera a zároveň rozumne striedať. Navyše chlapci sú teraz v príprave a majú nabehané. Myslím si, že to bol hlavný dôvod, prečo sme so súpermi dokázali nielen držať krok, ale v rozhodujúcich momentoch aj strhnúť vývoj zápasov na našu stranu,“ vysvetľoval J. Jakubčín.


Za MVP Delfin Cupu 2023 bol vyhlásený Šimon Kertis.

BNP Team Vranov je historický najúspešnejším mužstvom Delfin Cupu. Tento prestížny turnaj vyhral v rokoch 2017, 2018, 2020 a 2023. „Som rád, že som mohol byť aj pri predchádzajúcich triumfoch. Základom je však partia. Hrá sa celý deň a vtedy potrebujete byť zladení na rovnakej vlnovej dĺžke. Platí to hlavne pre play off, kde jeden zápas rozhodne o tom, či budeme úspešní alebo neúspešní. Za nás môžem povedať, že sme sa mohli navzájom na seba spoľahnúť a výsledok poznáme,“ dodal s úsmevom J. Jakubčín.

O tom, že triumf BNP Teamu Vranov nebol náhodný, svedčia už výsledky v nabitej základnej skupine. Práve tímy zo skupiny A totiž ovládli celý turnaj. PRO MOBIL Michalovce postúpil do finále a tretie skončilo RAMEKO, ktoré po remíze 1:1 zdolalo v penaltovom rozstrele Bašky Motors.

Za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Tomáš Petro (RAMEKO), najlepším strelcom sa stal Roland Černák (PRO MOBIL Michalovce) a honor MVP turnaja patrí Šimonovi Kertisovi (BNP Team Vranov).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!