Bilancia DN na JUH-u: škoda 7 000 eur, 6 poškodených áut a vodič ušiel

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na vranovskom sídlisku JUH bolo v sobotu – 23. októbra vo večerných hodinách rušno. Výsledkom dopravnej nehody je šesť poškodených zaparkovaných osobných motorových vozidiel.

Sled udalostí má na svedomí vodič osobného motorového vozidla zn. VW Turan. Ako vysvetlila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, vodič sa počas jazdy nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, v dôsledku čoho narazil na parkovisku pred bytovým domom do odstaveného vozidla zn. VW Passat, na ktorom poškodil predný nárazník.

V jazde však pokračoval, pričom začal cúvať na voľné parkovacie miesto. Pri cúvaní narazil do odstaveného Peugeota 106, ktoré potlačil mimo jeho pôvodnej polohy, kde narazilo do vedľa odparkovaného Renaultu Thália. Reťazová reakcia pokračovala, pretože vzápätí došlo k poškodeniu ďalších dvoch vozidiel Opel Astra a BMW. Aby toho nebolo málo, šiestym poškodeným autom bol Fiat Tipo.

Bilancia dopravnej nehody je známa, no chýba jej vinník, pretože vodič, ktorý ju spôsobil, je neznámy. „Po zrážke neznámy vodič  z miesta vzniku dopravnej nehody odišiel. Pri dopravnej nehode nedošlo k zraneniu osôb. Na vozidlách vznikla škoda, ktorá bola vyčíslená na viac ako 7 000 eur,“ informovala J. Ligdayová a ako dodala, dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!