Bardejov potiahli bývalí hráči Spartaka Trnava, či Hamšíkovej akadémie

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Partizán Bardejov v jarnej časti ešte neprehral. Proti MŠK Púchov, ktorý privítal opäť na štadióne MFK Vranov, boli jeho najlepšími hráčmi stredopoliar Tomáš Brigant a brankár Dušan Dlugoš.

Bývalý hráč FC Zbrojovka Brno, AS Trenčín, Spartaka Myjava, FK Senica, či FC Spartak Trnava Tomáš Brigant potvrdil pozíciu ofenzívneho lídra. Ako najnebezpečnejší hráč domácich po akciách, kde ponúkol vysoký individuálny level, asistoval najskôr v 7. min. pri góle Güytha Marcusa Renwicka Mijlandiho a aj po zmene strán, keď po parádnom prenesení hry kapitánom Lukášom Horváthom, pripravil pozíciu pre Luftiho Bilaliho. Plus ešte spomenieme signál, ktorý zahrali Bardejovčania v 13. min. – aj v tomto prípade hral hlavnú úlohu Brigant, ale Jakuba Sedláčka vychytal brankár Púchova Peter Pilný.

Viac práce mal jeho náprotivok Dušan Dlugoš. Hoci jednotkou je Ján Čikoš-Pavličko, po vylúčení v nadstavenom čase v minulom kole proti Liptovskému Mikulášu, sa medzi tri žrde postavil 20-ročný talent, ktorý pôsobil v JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka a 1. FC Tatran Prešov.

Pri góloch Šimona Štefanca v 16 min. z priameho kopu a Mariána Pišoja po rohu v 64. min. nárok nemal, ale v obidvoch polčasoch predviedol výborné zákroky. Po polhodine hry sa pred ním v absolútnej tutovke ocitol Štefanec, no Dlugoš skvelým reflexom svoj tím podržal. Ďalšiu prácu mal v 41. min., kedy center Stanislava Lacka zaplachtil vo vetre na druhú žrď a bardejovský brankár musel ísť do vzduchu, aby loptu vytlačil do bezpečia.

Z pohľadu konečného výsledku mali pre Partizán najväčšiu cenu jeho zákroky na začiatku záverečnej 10-minútovky. Najskôr spoľahlivo skryl loptu po zakončení Patrika Krčulu, ktorý si nabehol za obranu po presnom pase zo štandardky.

Moment, aký by sa nestratil v highlightoch z najlepších svetových líg prišiel sedem minút pred koncom. Vo vnútri šestnástky sa dostal k zakončeniu ŠtefanecDlugoš vytiahol strelu, aj s pomocou brvna, na roh fantastickou robinsonádou.

Partizán Bardejov – MŠK Púchov 2:2 (1:1)

Góly: 7. Mijland, 58. Bilali – 16. Štefanec, 64. Pišoja.

Zostava Bardejov: Dlugoš – Petko, Lizardo (72. Ronaldo), Brigant, Horváth, Pacheco, Jarzebak, Dzurík, Mijland, Sedláček (84. Lukáč), Bilali.

Zostava Púchov: P. Pilný – Martinček (42. Michlík), Riška, Pišoja, Lacko, Varga, Kapusniak, Loduha (49. Pavlovič), Krčula, Štefanec, Rypák (90. D. Pilný).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!