Babičkou roka vranovského okresu sa stala Anna Bakajsová

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

O titul Babička vranovského okresu 2019 súťažilo šesť babičiek. V tanečnej sále Hornozemplínskeho osvetového strediska na nich čakali štyri disciplíny a vypredané hľadisko. Uvoľnená atmosféra, úsmevy, nadhľad, jednoducho skvelá akcia. Titul, o ktorom rozhodovala porota v zložení Žena roka 2014 Mária Fečkovičová, starostka Nižného Hrabovca Marcela Pčolinská a prednosta Mestského úradu vo Vranove nad Topľou Imrich Kónya, ako aj honor Miss sympatia v hlasovaní divákov získala Anna Bakajsová z Nižného Hrušova.

Okresná organizácia Jednoty dôchodcov vo Vranove nad Topľou a Hornozemplínske osvetové stredisko zorganizovali podujatie v znamení absolútnej noblesy. Šesť babičiek, ktoré sa predstavili vo finále Babička vranovského okresu 2019, si spolu s moderátorkou Martinou Jurčovou užívali najskôr módnu prehliadku, aby vzápätí predstavili seba, aj svoju obec. Príjemné popoludnie vyvrcholilo voľnou disciplínou, v rámci ktorej sa spievalo, tancovalo, recitovalo, i rečovalo. „Naše babičky sú veľmi aktívne, veď medzi nimi máme už aj youtuberky. Aj dnes sme sa mohli presvedčiť o tom, že i my mladší sa od nich môžeme učiť… Ukázali nám naozaj úžasnú energiu, preto som veľmi rada, že sa túto súťaž podarilo zorganizovať. Nie je to totiž vždy jednoduché predstúpiť pred publikum a prezentovať sa, no všetky naše finalistky to zvládli na výbornú,“ uviedla poverená vedením Hornozemplínskeho osvetového strediska Martina Jurčová.


Vo voľnej disciplíne zaspievala Anna Bakajsová v doprovode krstného syna, starostu Sedlísk, Mateja Sabola.

Najviac hlasov od divákov, aj odbornej poroty získala Anna Bakajsová, ktorá bude okres Vranov nad Topľou reprezentovať v krajskom finále. Ako s úsmevom vysvetlila, pôvodne chcela prísť len vystaviť svoje ručné práce. Nakoniec sa predsa len odhodlala vstúpiť aj na pódium, odkiaľ rozdávala len a len pozitívnu náladu. „Ešte ráno som mala trému. Mojim dievčatám som povedala, že nikam nejdem, maximálne vystavím moje ročné práce. Keď sa mala začať súťaž a videla som v hľadisku mojich blízkych, kolegov z Jednoty dôchodcov, aj moju spolužiačku z roku Pána (úsmev), pomaly to zo mňa opadlo. Pocity sú teraz úžasné, ale nečakala som to. Keď to však prišlo, potešilo ma to,“ usmievala sa Anna Bakajsová, ktorá vo voľnej disciplíne zaspievala v doprovode krstného syna, starostu Sedlísk, Mateja Sabola.


Anna Bakajsová mala početnú podporu od Hrušovčanov aj v publiku.

Na prvom mieste sú u nej, ako u správnej babičky, vnúčatá. Ak jej to čas dovolí, venuje sa háčkovaniu a štrikovaniu. Najnovšie sú jej vášňou hračky a hrkálky. „U hračiek využívam protialergickú hmotu, aby boli pre deti zdravotne nezávadné, lebo zdravie je na prvom mieste. Posledný týždeň som si zmyslela, že urobím aj nejaké hrkálky pre deti v perinke. Toto je teda môj relax, môj život. Veď každá správna babičky má byť čiperná, plná energie a nápadov,“ nešetrila dobrou náladou A. Bakajsová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!