Atlétka Michaela Ivančová zažiarila v tomto roku aj na svetovej scéne

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Michaela Ivančová dal bodku za tohtoročnou sezónou ziskom majstrovského titulu v krose. V roku 2021 však zažiarila aj na medzinárodnej scéne. Jej cieľom pre budúci rok je kvalifikovať sa na EYOF – Európsky olympijský festival mládeže v Banskej Bystrici.

Majstrovstvá Slovenska v krose sa konali v Bratislave – Čunove. Michaela Ivančová, ktorá behá za 1. Atletický klub Humenné, sa postavila na 2-kilometrovú trať v kategórii starších žiačok. V konkurencii tridsiatichdvoch pretekárok rozhodla o svojom titule až v absolútnom závere. Do cieľového finišu totiž vbiehala spolu s Karolínou Miklóošovou (ŠK Atóm Levice). O tom, že na posledných metroch išlo naozaj o maximálne dramatický súboj svedčia časy v cieli. Rodáčka z Banského zabehla čas 7:36 a jej súperka 7:37

Ešte v septembri reprezentovala Michaela Ivančová Slovensko na Svetových školských športových hrách v srbskom Belehrade. Podujatie sa konalo pod patronátom Medzinárodnej federácie školského športu. Naša reprezentantka sa na školské „majstrovstvá sveta“ kvalifikovala v behu na 800 metrov.

Už len štart pretekov na pravé poludnie dával tušiť, že súperom bežkýň bude aj teplé počasie. V kvalitne obsadenom behu Michaela potvrdila svoju extratriedu. Do cieľa dobehla druhá s časom 2:21,16, pričom ju predstihla len Brenda Chekwemoiová z Ugandy.

Jej medailové dobrodružstvo pokračovalo ďalej! Po dobehu do cieľa totiž veľa času na oddych nedostala, pretože už po polhodine finišovala ako členka slovenskej štafety. Štyri úseky boli rozdelené na 100, 200, 300 a 400 metrov, pričom bežala posledný, najdlhší. Mladé Slovensky dobehli tretie a získali bronz!

Výbornú sezónu korunovala Michaela aj osobnými rekordami. Na 400 m si svoj najlepší čas vylepšila na 1:01,41. Na 800 metrov dokonca pokorila magické dve minúty dvadsať sekúnd na 2:19,61 a na 1 500 metrov rovnako magických päť minút na 4:58,79. V rámci výpočtov jej úspechov v tejto sezóne nemôžeme zabudnúť ani na majstrovstvá Slovenska, kde v kategórii junioriek v konfrontácii s o 2 – 3 roky staršími dievčatami skončila na 800 metrov tretia a na 1 500 metrov dokonca zvíťazila.

Budúci rok sa bude na Slovensku konať EYOF – Európsky olympijský festival mládeže v Banskej Bystrici. V štartovej listine v behu na 800 m by nechcela chýbať ani študentka Športového gymnázia v Banskej Bystrici. Pripomenieme, že v minulosti sa ho z vranovských športovcov zúčastnili vo fínskom Tampere džudistka Andrea Krišandová, v gruzínskom Tbilisi atlét Adrián Baran a azerbajdžanskom Baku džudista Tomáš Demčák. O tom, že „mládežnícka olympiáda“ je prestížnou športovou akciou svedčí i to, že medaily na nej získali Dominik Hrbatý, Jozef Repčík, Barbora Balážová, Andrej Martin, Katarína Listopadová, či Viktória Kužmová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!