Atléti MŠK Vranov so zlatou bodkou za zvláštnou športovou sezónou

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Športový život sa v tomto roku od základov zmenil, alebo úplne zastavil. Mnoho športov nemalo svoje majstrovstvá vôbec. Športy, ktoré sa konajú vonku však v obmedzenom režime uskutočnili aj svoje národné majstrovstvá. Medzi takéto športy patrí aj atletika, v ktorej naše mesto na oblastnej, celoslovenskej, ale i medzinárodnej úrovni reprezentujú atléti z MŠK Vranov. Zvláštnosťou tejto sezóny bol kalendár majstrovstiev Slovenska, ktoré sa jednak uskutočnili kvôli pandémii v netradičných termínoch a jednak mládežníci mali spojené termíny (dorastenci s U23 a starší žiaci s juniormi). Treba pripomenúť, že kvalita výkonov týmito zmenami vôbec neutrpela. S radosťou môžeme konštatovať, že pre mladých atlétov z vranovského MŠK to bola jedna z najúspešnejších sezón čo do počtu získaných medailí a taktiež kvality dosiahnutých výkonov.

Adrián Baran v tomto roku vystúpil na najvyšší stupienok 3-krát a tak mu do jeho bohatej zbierky pribudli ďalšie tri tituly majstra Slovenska (guľa mužov v hale aj vonku a guľa mužov do 23 rokov vonku). K tomu pridal aj dve striebra v hode diskom medzi mužmi a mužmi do 23 rokov. Zdá sa že v „rodinnej tradícii“ bude pokračovať aj jeho mladší brat Gabriel Baran, ktorému v tomto roku patria dva tituly majstra Slovenska v skoku do výšky medzi staršími žiakmi (hala 182cm a vonku 185cm). Gabriel ešte pridal bronz v hode diskom starších žiakov. Ďalšou úspešnou atlétkou je Monika Marjová. Tá vybojovala vo vrhu guľou pre MŠK štyri cenné kovy. Tri striebra (juniorky hala a vonku a dorastenky vonku) a jeden bronz (dorastenky hala). Posledným tohtoročným medailistom je Šimon Jackanič, ktorému patrí titul vicemajstra Slovenska za druhé miesto na 800m medzi staršími žiakmi vonku a bronz v behu na 300m v hale.

Kvôli pandémii boli zrušené medzištátne stretnutia v kategóriách starších žiakov, dorastencov a juniorov. Mrzí to o to viac, lebo okrem Adriána si práve Monika, Gabriel a Šimon za výsledky, ktoré dosiahli na domácich šampionátoch vybojovali nomináciu do reprezentácie Slovenska. Práve pre Gabriela Barana a Šimona Jackaniča by to bol reprezentačný krst. Škoda, lebo atletický oddiel MŠK Vranov by mal historicky najvyšší počet reprezentantov Slovenska v jednom kalendárnom roku roku. O to ťažšie to budú mať nasledujúci rok, pretože prechádzajú do kategórie dorastencov, čím sa zvyšuje konkurencia a samozrejme nároky na dosiahnuté výkony. Zároveň je to však záväzok pre všetkých.

Adrián sa chce kvalifikovať na ME U23, ktoré sa konajú v nórskom Bergene. Monika má veľkú šancu splniť kvalifikačný limit na ME U18 v talianskom Rieti. S Gabrielom a Šimonom sa zasa počíta do slovenskej reprezentácie na Európsky festival mládeže (EYOF), ktorý sa uskutoční u nás v Banskej Bystrici v roku 2022.

Aj ostatní atléti vranovského MŠK dosahovali v tejto sezóne vynikajúce výsledky a zlepšovali si osobné výkony. Viktória Sabolová v kategórii mladších žiačok je k dnešnému dňu v celoslovenských tabuľkách vo svojich disciplínach 2000m, 1500m a 800m v prvej desiatke (2.,5.,8. miesto). Damir Sinčák posunul svoje osobné maximum v skoku do diaľky na 624m a patrí mu v celoslovenských tabuľkách šieste miesto. Patrik Dudáš aj napriek pretekovému výpadku je s výkonom 14,18m vo vrhu 5kg guľou siedmy. Kamilovi Dadejovi patrí v hode diskom medzi juniormi deviata priečka a Peter Sokol (100m) a Imrich Lukčo (trojskok) sú za svoje dosiahnuté výkony na jedenástom mieste celoslovenských tabuliek v kategórii dorastencov. Treba spomenúť aj Natáliu Krištanovú, Lea Javorského, Jakuba Hermanovského, Tobiasa Gabriela Janoka a Viktora Marcinčina, ktorí si v tomto roku taktiež zlepšili svoje osobné výkony a boli neoddeliteľnou súčasťou atletickej „partie“, ktorá prispela k reprezentácii vranovského MŠK.

Dúfame, že za podpory mesta, obce Nižný Hrušov, základných škôl Bernolákova a Sídlisko II, kde mladí atléti trénujú, ale aj všetkých, ktorí pomôcť chcú a môžu sa nám všetky stanovené ciele podarí splniť.

Tréner MŠK Vranov Jaroslav Kolcun

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!