Antigénové testovanie bude naďalej vykonávať vranovská nemocnica

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vo vranovskom okrese sa bude môcť nechať verejnosť otestovať antigénovými testami aj naďalej v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou.

Vranovská nemocnica otvorí mobilné odberové miesto, ktoré bude poskytovať antigénové testovanie, od stredy 7. júla. Testovať Ag testami sa bude v pondelok, stredu a piatok od 13.00 do 15.30 hod. PCR testovanie sa bude vykonávať v rovnaké pracovné dni v čase od 8.00 do 12.00 hod.

Vzhľadom na ukončenie zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR budú nemocnice a polikliniky poskytovať antigénové testovanie za poplatok. Cena bude 14,90 eura. „Ide o nazálny antigénový test, ktorý je šetrnejší, takže je vhodný aj pre deti. Pacient si poplatok uhradí na recepcii nemocnice a následne ide s dokladom o úhrade na odberové miesto na test,“ uviedla hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Ako ďalej dodala, záujemca dostane výsledok antigénového testu v dvoch jazykových mutáciách – okrem slovenčiny aj v angličtine. „Na antigénové testovanie nebude potrebné sa registrovať vopred, záujemcovi stačí prísť do odberového miesta počas zadefinovaných prevádzkových hodín. Po vykonaní testu dostane papierový certifikát,“ doplnila J. Fedáková.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!