Adam „Keny“ Tkáč hodil rukavicu všetkým súperom OFK Tatran Bystré!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Futbalisti OFK Tatran Bystré sa rozlúčili s rokom 2021 víťazstvom 4:2 nad nováčikom z Dlhého nad Cirochou. Domácich potiahol dvojgólový Adam Tkáč, pričom standing ovation zožal najmä za svoj druhý presný zásah.

Hráči Bystrého chceli naplniť úlohu papierového favorita a do súpera z Dlhého nad Cirochou sa pustili futbalovo hneď od úvodu. Pre ich ambície bolo dôležité, že sa im podarilo skórovať už po deviatich minútach hry.

Režisérom akcie bol v ostatných zápasoch vo vynikajúcej fazóne hrajúci Ľuboslav Jankovič, ktorý potiahol rýchlu krídelnú akciu. V šestnástke sa lopta, aj s potrebnou dávkou šťastia, odrazila k Adamovi Tkáčovi. Keďže brankár ostal z jeho pohľadu pri pravej žrdi, úloha pre neho bola jasná. „Lopta sa ku mne odrazila niekde na úrovni pokutového kopu. Vzhľadom k tomu, že proti mne vystupoval súperov obranca, snažil som sa ho obstreliť. Priznám sa, extra som nemieril, len som si dával záležať na tom, aby som netrafil do protihráča,“ opísal prvý gólový moment stredopoliar OFK Tatran Bystré Adam Tkáč.

Keny, ako rodáka z Bystrého všetci prezývajú, zažiaril predovšetkým v 26. min., kedy nechal naplno vyniknúť svoju futbalovú osobnosť. Najskôr na polovici ihriska vďaka hernej inteligencii výborne prečítal hru, čím stopol prienikovú prihrávku. Z defenzívy okamžite prepol do ofenzívneho módu, v šprinte si hodil loptu okolo stopéra Dlhého a samostatný nájazd zakončil elegantným blafákom. „Obranca súpera mohol loptu nakopnúť po čiare alebo ju prihrávať do stredu ihriska. Prečítal som ho a pozične sa postavil do priestoru, kde som očakával jeho prihrávku. Predo mnou bol už len stopér, ktorého som si obhodil. Keď som postupoval sám na brankára, rozhodol som sa pre kľučku, ktorá mi vyšla a potom nebolo problémom zakončiť do prázdnej brány,“ reagoval A. Tkáč.

Domáci boli v laufe a keď ešte v prvom polčase pridali ďalšie dva presné zásahy Lukáš Žipaj so Silvestrom Fečom, o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Aj po zmene strán sa v samostatných nájazdoch ocitli Oliver Soták, L. Žipaj, či A. Tkáč, no gólovo dvakrát udrel iba súper, o čo sa postarali Štefan Dzurko s Patrikom Milčíkom. „V prvom polčase sme sa lepšie pohybovali a tým pádom sme podali aj lepší výkon. V úvodnej 45-minútovke sme väčšinu útokov ťahali po mojej ľavej strane, teda aj ja som bol viac v hre, čo sa však po zmene strán zmenilo. Napriek tomu, že sme inkasovali dva góly, počíta sa víťazstvo a tri body. Sme radi, že sme sa mohli s fanúšikmi rozlúčiť výhrou,“ uviedol A. Tkáč.

OFK Tatran Bystré bude zimovať na 4. priečke. Pri pohľade na tabuľku je jasné, že jarná časť bude dramatická. Potvrdil to aj A. Tkáč, ktorý sa chce so spoluhráčmi športovo pobiť o postup. „Jeseň bola z našej strany vcelku dobrá. Škoda však domácich strát so Zámutovom a Pakostovom, no teraz to už nezmeníme a stratené body budeme musieť získať v jari. Máme dobrých trénerov, sme výborný kolektív a pred nami je jasný cieľ. Verím, že sa nám podarí postúpiť, aby sme si zacestovali aj smer Prešov, nielen stále na Vranov,“ dodal s úsmevom A. Tkáč.

Svojmu dielu zodpovednosti za postupové ambície sa rýchlonohý a technicky výborne vybavený krídelník nevyhýba, práve naopak. Aktuálne je s 8 gólmi v klube druhým najlepším strelcom za Lukášom Žipajom, ktorý má na konte 9 presných zásahov. Lídrom piatoligových kanonierov je 10-gólový Dominik Matta z Jasenova. Adam Tkáč si dal za cieľ v jarnej časti prestrieľať ich. „Moje ambície sú len tie najvyššie, preto by som chcel zaútočiť na titul najlepšieho strelca ligy. V minulosti som hral v strede a viac som tvoril, prihrával. Teraz hrám z ľavej strany, častejšie sa dostávam k zakončeniu a to by som chcel využiť na to, aby som mužstvu pomohol ďalšími gólmi. Bavili sme sa o tom napr. aj s našim tvorcom hry Peťom Lupčom, ktorý povedal, že by mi doprial byť najlepším strelcom. Dokonca mi sľúbil, že ak budeme zahrávať pokutový kop, prenechá mi ho,“ hodil rukavicu konkurencii A. Tkáč.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!