A-mužstvo MFK Vranov je v karanténe, hráč mal pozitívny test na COVID-19

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tréner MFK Vranov Roman Lazúr nemohol v dueli 3. kola Slovnaft Cupu proti MFK Zemplín Michalovce počítať z rôznych dôvodov so siedmimi hráčmi. Problémy však Vranovčanov neobchádzajú ani v súvislosti s COVID-19. Jeden z hráčov bol totiž pozitívne testovaný na nový koronavírus.

Hoci premiér Igor Matovič na dopoludňajšej tlačovke oznámil podmienky za akých sa môžu konať hromadné podujatia, vrátane športových zápasov, MFK Vranov s najväčšou pravdepodobnosťou na zápas 11. kola na pôde FK Sobranecko-Sobrance nenastúpi.

Dôvodom je pozitívny test na COVID-19 u jedného z hráčov, ktorý však na stretnutie proti MFK Zemplín Michalovce nominovaný nebol. „Áno, môžem potvrdiť informáciu, že jeden z našich hráčov mal pozitívny test na COVID-19. Okamžite sme kontaktovali Východoslovenský futbalový zväz v Košiciach a samozrejme sme túto situáciu komunikovali s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou. Celé mužstvo je v domácej izolácii s tým, hlavná hygienička bude kontaktovať aj ostatné regionálne úrady v okresoch, kde majú naši hráči trvalý pobyt. Keďže testovaní budeme v piatok, nepredpokladám, aby sa v Sobranciach hralo,“ uviedol manažér MFK Vranov Roman Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!