A. Hajduk: Posledné slovo sme ešte nepovedali

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dráma do poslednej loptičky! Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov a MSK Čadca ponúkli v prvom stretnutí o 3. miesto skvelé športové predstavenie. O výbornej atmosfére v hale sa osobne presvedčil aj prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel, ktorý návštevu Vranova nad Topľou využil aj na to, aby si prišiel pozrieť tento zápas.

Počas celého duelu si hráči na obidvoch stranách priebežné skóre strážili. 1:1, 2:2, 3:3… Pred poslednými dvoma dvojhrami viedli hostia 4:3 a čakalo sa, ako dopadne zápas Samuela Feča s Radoslavom Blažekom. Pokiaľ sa ich päťsetová bitka skončila, vybavil Peter Tušim v rekordne krátkom čase Radovana Cypricha 3:0, ale tento výsledok sa nakoniec do štatistík nepočítal.

S. Fečo výborne rozohral už úvodný zápas s Pavlom Petrášom, pretože v každom zo setov mal k dispozícii minimálne jeden setbal, no nakoniec svojmu súperovi podľahol 0:3 na -13, -10 a -13. V rozhodujúcom dueli s R. Blažekom viedol 2:1 na sety, ale hosťujúci hráč finiš zvládol s väčšou istotou a pre Čadcu získal rozhodujúci piaty bod. „Potvrdilo sa, že naše vzájomné súboje s Čadcou sú vzácne vyrovnané. Chlapci, aj vďaka vehementnej podpore publika, odovzdali všetko, čo bolo v ich silách, preto napriek prehre flintu do žita nehádžeme. V koncovkách sa prejavila väčšia skúsenosť súperových hráčov, no napr. jeden z najkvalitnejších zápasov v sezóne odohral Samo Fečo, ktorému chýbalo trošku viac športového šťastia, ale potvrdil, že do budúcnosti je pre nás veľkým prísľubom,“ hodnotil manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk.

Ak vezmeme do úvahy, že Čadca v histórii vzájomných zápasov ešte vo Vranove neprehrala a naopak Vranovčania nepadli ani raz u súpera, ostáva séria otvorená! „V Čadci je väčšia hala, v ktorej máte pocit, že výmeny sú pomalšie. Kým iní tam hrajú neradi, nám to vyhovuje. Domáci to vedia a sú z toho nervózni. Keďže chlapci chcú do tretice získať medailu, doma im zodpovednosť trošku zväzovala ruky. Do Čadce však vycestujeme uvoľnení s cieľom pokúsiť sa o obrat,“ zdôraznil A. Hajduk.

Stolný tenis
Extraliga
Zápas o 3.miesto
MŠK VSTK Vranov – MSK Čadca 3:5
Body:
Daniel Oráč 2; Samuel Fečo 1.
3.liga
STO Sedlice – MŠK VSTK Vranov B 13:5
Body:
Kamil Paľko 2,5; Dominik Džujka 1,5; Marek Holp 1.
ŠK Orion Belá nad Cirochou – OSTK Hencovce 12:6
Body:
Vladimír Zimný a Pavol Rusnák po 2,5; Dušan Eštok 1.
4.liga
OŠK Kamienka – MŠK VSTK Vranov C 14:4
Body:
Kamil Paľko 2,5; Michal Fečo 1,5.
STO Snina B – MŠK VSTK Vranov D 14:4
Body
: Marek Holp 4.

V hale VSTK sa v sobotu uskutočnil posledný turnaj VSPM v sezóne za účasti 36 chlapcov a 19 dievčat v kategórii mladšieho žiactva.
Medzi chlapcami Boris Lešňanský obsadil 15.miesto, Adrián Lešňanský 19.miesto, Matej Lešňanský 27.miesto.
Lepšie sa darilo dievčatám. Vanesa Hrehová skončila tretia, Anna Paľková šiesta a Sabína Boháčová siedma.
V sobotu sa dievčatá predstavia na domácich stoloch na Majstrovstvách východného Slovenska družstiev mladších žiačok, ktorá je postupovou súťažou na Majstrovstvá SR.
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!