70-ročný Vranovčan prišiel pri vykladaní nákupu o hotovosť, aj mobil

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nepozornosť vyšla 70-ročného dôchodcu z Vranova nad Topľou na 1 500 eur. Polícia v tejto súvislosti upozorňuje na zvýšenú opatrnosť a obozretnosť.

Ku krádeži došlo na parkovisku jedného z nákupných centier vo Vranove nad Topľou v momente, keď muž vykladal nákup z vozíka, pričom si nezabezpečil svoje osobné veci proti krádeži. Zlodej 70-ročnému Vranovčanovi ukradol tašku, ktorá bola voľne položená v nákupnom vozíku. „Majiteľ mal v taške mobilný telefón, osobné doklady, bankomatové karty, doklady k vozidlu, ako aj finančnú hotovosť. Celková škoda bola vyčíslená na 1 500 eur,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia v tejto súvislosti opakovane apeluje na občanov k zvýšenej opatrnosti. „K takýmto skutkom dochádza predovšetkým pri nákupných centrách alebo priamo počas nakupovania, kedy je naša pozornosť venovaná tovaru a jeho výberu. Nezabúdajme, že zlodej nevynechá jedinú príležitosť, ako sa takýmto spôsobom ľahko obohatiť,“ upozornila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!