46-ročný vodič z Kamennej Poruby odmietol dychovú skúšku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

46-ročný muž z Kamennej Poruby si pozornosť policajnej hliadky vypýtal sám. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou mu vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

V nedeľu – 12. februára viedol popoludní v rodnej obci osobné vozidlo, a to aj napriek tomu, že vozidlo nemalo evidenčné číslo. Keď smeroval k cintorínu, bol policajnou hliadkou zastavený a podrobený kontrole.

Po vyzvaní, aby predložil doklady potrebné k vedeniu motorového vozidla, ako aj dokladov k samotnému vozidlu, policajti zistili, že vodič pri sebe nemal žiadne doklady. „Bolo zistené, že vodič držiteľom vodičského oprávnenia nikdy nebol a dokonca má uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá, a to až do decembra 2023,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Ako dodala, 46-ročný muž sa zároveň odmietol podrobiť dychovej skúške. Bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia,“ doplnila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!