200 ton z lesa von: Zahlasujte za Najkrajšiu fotografiu slovenskej prírody

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Študenti Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou si projektom „200 ton z lesa von“ dali za cieľ inšpirovať mladých ľudí zo základných a stredných škôl k tomu, aby vystúpili z komfortnej zóny a pomohli prírode tým, že vo svojom okolí vyzbierajú odpad.

Ich iniciatíva padla na úrodnú pôdu, pretože pomocú ruku sa rozhodla podať viac ako tridsiatka ZŠ a SŠ z celého Slovenska. Pripomenieme, že každá zo škôl dostala štartovací balíček. Ten obsahoval závesnú váhu, vrecia na odpad, rukavice, podpis kartu od zlatého olympionika Mateja Tótha, darček od SOŠD a tričká pre študentov.

Keďže počas potuliek vo svojich regiónoch zachytávali študenti aj nádhernú prírodnú scenériu, vznikla myšlienka vyhlásiť súťaž o „Najkrajšiu fotografiu slovenskej prírody“.

Verejnosť môže vyberať z 24 finálových fotiek zhotovených v rámci projektu „200 ton z lesa von“ za rok 2021. Každý môže svoj hlas odovzdať lajknutím na vybranú fotografiu. „Aby bolo hlasovanie čo najobjektívnejšie, neuvádzame pri fotkách meno autora, ani školu, či mesto, odkiaľ pochádza. Fotografie sú označené len číslom a doplnené popisom. Okrem vás budú hodnotiť aj desiati naslovovzatí odborníci, ktorých hlas má hodnotu 10 laikov (hodnotiteľov bližšie predstavujeme na web stránke projektu). Na víťaza čaká okrem slávy a obdivu aj pekná a hodnotná cena. Víťazná fotografia bude uverejnená na titulnej stránke spomienkového kalendára na rok 2022. Ten v decembri odovzdáme zúčastneným subjektom, ktoré vyzbierali aspoň 100 kg odpadu. Najkrajšie fotografie budú použité na fotoobrazy venované zúčastneným školám a organizáciám,“ citujeme z facebookovej stránky projektu „200 ton z lesa von“.

Svoj hlas môžete odovzdať na facebookovej stránke projektu „200 ton z lesa von“ do 10. novembra 2021.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!