100-ročný Ján Marčák z N. Hrušova vítal gratulantov s iskrou v očiach

  • Obce
  • Dátum: 25.06.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Najstarší občan Nižného Hrušova Ján Marčák oslávil úctyhodné jubileum 100 rokov. Počas celého dňa sa tešil zástupu gratulantov. Zablahoželať mu prišli nielen susedia, či známi, ale aj starosta obce Ján Fenčák s pracovníčkami obecného úradu a predseda miestneho poľnohospodárskeho družstva Róbert Mikloš s podpredsedom Petrom Marjovom.

Ján Marčák je hrušovským rodákom. Narodil sa 25. júna 1921 a celý život prežil v rodnej obci. Výnimkou bolo len takmer päť rokov, ktoré počas II. svetovej vojny strávil na talianskom fronte. Narodeninový oslávenec sa tešil všetkým gratulantom. Hoci občas potreboval pripomenúť, kto mu blahoželá, veľmi rýchlo sa s iskrou v očiach rozpamätal. „Nech sa Vám dni šťastia množia, nech Vás chráni ruka Božia. Dvíhame oči nad oblohu, vznášame vrúcne prosby k Bohu, aby po ďalšie roky s istotou viedol Vaše kroky, nech Vás vždy jeho milosť chráni, nech splní každé z Vašich prianí,“ citujeme z Pamätného listu, ktorý Jánovi Marčákovi venovali starosta Nižného Hrušova Ján Fenčák a poslanci obecného zastupiteľstva. Dodáme, že Pamätným listom, fľašou červeného vína a tortou sa pozornosť vedenia a zamestnancov obce neskončila, pretože jubilantovi pripravili blahoželanie aj v obecnom rozhlase.

Aktívny pracovný život strávil Ján Marčák prácou na družstve. Dokonca ešte aj ako 70-ročný pásol kravy. V jeho výbave na lúky v okolí nesmeli chýbať kus slaniny a víno. Sám si ho dorábal v minimálnom množstve 365 litrov, aby si mohol dopriať milovaný mok každý deň. „Počuli sme, že dnes oslavuje 100 rokov náš najstarší družstevník. Kalap dolu, pred Vami,“ oslovil ho predseda PD N. Hrušov Róbert Mikloš a keď mu s podpredsedom Petrom Marjovom podávali ruku, úsmev na tvári oslávenca bol dokonalou reklamou na radosť…


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!