Hencovce rozhodli o premiérovom titule gólom zo záverečných sekúnd!

Šport / Futbal / Hencovce rozhodli o premiérovom titule gólom zo záverečných sekúnd!

I. Vranovská liga v halovom futbale mala pred posledným kolom otvorených viacero alternatív, či už v konečnom umiestnení alebo aj v tabuľke strelcov. Finále sledovala, vďaka dobudovanému hľadisku v telocvični ZŠ Bernolákova, najvyššia divácka návšteva v histórii VLHF a diváci boli nakoniec svedkami dokonalej drámy s definitívnou bodkou necelých tridsať sekúnd pred koncom stretnutia. Hrdinami stretnutia sa stali s bilanciou 3+1 Roman Piskor a autor víťazného gólu Sebastián Soták. Ceny pre najlepšie tímy a hráčov ocenených v individuálnych kategóriách odovzdával riaditeľ ZŠ Bernolákova Marek Cerula.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
PFT VT potiahli 7-zápasovú víťaznú sériu a ovládli II. ligu

V súboji o 3. miesto malo náskok troch bodov RAMEKO a lepší vzájomný zápas Metaxis, ktorí aj vďaka Jakubovi Polačkovi išli do vedenie, no v závere prvého polčasu udrel dvakrát Pavol Samsely a po zmene strán sa k nemu pridal aj Radoslav Homoľa. Dominik Galik síce znížil na 2:3, rovnako dve minúty pred koncom reagoval aj Rasťo Marcinko na presný zásah Marca Ladomerskeho, ale RAMEKO si víťazstvo ujsť nenechalo.

Pred finále o halového kráľa 2019/2020 mali lepšiu východiskovú pozíciu ELSATEX Tricolores, pretože pred Hencovcami viedli tabuľku o tri body a vzájomný zápas hral pomerom 5:3 tiež v ich prospech. Obidva tímy ponúkli od úvodu futbalové galapredstavenie. Tricolores nastrelili v prvom polčase trikrát žrď a v dvoch prípadoch zasahoval ako posledný Matúš Mikita. Na opačnej strane sa nenudil ani Patrik Frindt. Viacerými skvelými zákrokmi držal bojovú zástavu svojho tímu na najvyššom možnom leveli. Ako prvý sa gólovo presadil Roman Piskor. O necelú minútu síce Juraj Ficko vyrovnal, ale Hencovčanov to nerozhodilo. Naďalej hrali trpezlivo a v druhom polčase začali mať z pohľadu vyložených šancí navrch. Nováčika strelecky ťahal Roman Piskor, ktorý v 30. min. zariadil vedenie 2:1 a o desať minúť zvýšil dokonca na 3:1. Ani za tohto stavu Tricolores nešpekulovali, nezatiahli sa a naďalej hrali exkluzívnu otvorenú partiu. Nohu z plynu nestiahli ani vtedy, keď len tak tak ustáli kontry súpera... Maroš Zubko totiž z odkrytej brány trafil iba žrď a Daniel Maľar v ďalšej vyloženej situácii z podobnej pozície minul. Dráma pokračovala... Maroš Zubko si naviedol loptu na os ihriska a z výbornej parkety pálil  nad bránu. Výsledok ostával otvorený, ale s každou pribúdajúcou minútou bolo jasné, že ktorýkoľvek z tímov skóruje, pre súpera to bude mať fatálne následky. Nakoniec patrilo posledné slovo partii okolo Matúša Mikitu. Približne tridsať sekúnd pred koncom sa pred výborne chytajúcim Patrikom Frindtom ocitol po prihrávke Romana Piskora útočník Sebastián Soták a s ľadovým pokojom nezaváhal. Písať o tom, že v tom momente všetci spoluhráči naskákali na "Seba" asi písať nemusíme.. Výsledok 4:1 znamenal, že halovými majstrami sa stali hráči Hencoviec!

Výsledky, skupina o 1. – 4. miesto

RAMEKO – Metaxis 4:3 (2:1)
Góly: Samsely 2, Ladomerský, Homoľa po 1 – Polačko, Marcinko, Galik po 1-
Zostava RAMEKO: Suchý – Komár, Homoľa, Marhefka, Ladomerský, Leškanič, Onduško, Kuca, Samsely.
Zostava Metaxis: Balint – Polačko, Galik, Jurov, Marcinko, M. Maďarik, Oráč, Lajčin.

ELSATEX Tricolores – Hencovce 1:4 (1:1)
Góly:
Ficko 1 – Piskor3, Soták 1.
Zostava ELSATEX Tricolores: Frindt – Boroš, Zubko, Kopčo, J. Kertis, Š. Kertis, Ritoch, Ficko, Košuda, Sarik.
Zostava Hencovce: Brinda – Petro, Kmec, Zubko, Mikita, Piskor, Dzurina, Maľar, Jakub, Kos, Soták.

Výsledky, skupina o 5. – 7. miesto

OFK SL – Kanonieri 0:9 (0:4)
Góly:
Červeňák 4, Lipkoš, Hrivňák po 2, Babinský 1.
Zostava OFK SL: Svepeš – Nemčik, Chromý, Šamun, Hirko.
Zostava Kanonieri: Dudáš – Mikča, Béreš, Červeňák, Lipkoš, J. Babinský, Hrivňák, Matta, K. Babinský, Biž.

Najlepší strelci I. ligy
14 gólov –
Patrik Košuda (ELSATEX Tricolores), Daniel Maľar (Hencovce),
13 gólov – Peter Jurov (Metaxis), Šimon Kertis (ELSATEX Tricolores),
12 gólov – Pavol Samsely (RAMEKO), Šimon Červeňák (Kanonieri),
11 gólov – Matúš Horský (Metaxis),
10 gólov – Marek Dobranský (LPP Group), Juraj Ficko (ELSATEX Tricolores).

FOTOGALÉRIA Z VYHONOTENIA I. VRANOVSKEJ LIGY V HALOVOM FUTBALE 2019/2020

Matúš Mikita prevzal pohár pre víťaza I. Vranovskej ligy v halovom futbale z rúk riaditeľa ZŠ Bernolákova Mareka Cerulu.

Hencovciam sa podaril parádny kúsok. V minulej sezóny vyhrali II. Vranovskú ligu v halovom futbale a ako nováčik ovládli v práve skončenom súťažnom ročníku aj I. ligu.

V rukách manažéra ELSATEX Tricolores Dominika Sarika skončil v tejto sezóne pohár za 2. miesto.

Obhajcovia titulu z ELSATEX Tricolores skončili druhí, ale vo finále ponúkli strhujúci ofenzívny zážitok.

Na 3. mieste skončilo RAMEKO. Pohár prevzal Pavol Samsely, ktorý bol zároveň najlepším strelcom mužstva.

Honor najlepších strelcov si so 14 gólmi vystrieľali Daniel Maľar (Hencovce) a Patrik Košuda (ELSATEX Tricolores).

Patrik Frindt (ELSATEX Tricolores) patrí medzi najspoľahlivejších halových brankárov. V sezóne 2019/2020 sa však predviedol v najexkluzívnejšej forme, akou sa doteraz vo Vranove prezentoval a zaslúžene bol ocenený titulom pre najlepšieho brankára.

Najlepším hráčom sa stal Matúš "Neymar" Jakub (Hencovce).

Petícia za ukončenie prevádzky Odkaliska Poša a jej následnú sanáciu Zelená Lagúna