V obidvoch halových ligách to vyzerá na poriadnu postupovú zápletku

Šport / Futbal / V obidvoch halových ligách to vyzerá na poriadnu postupovú zápletku

Vranovská liga v halovom futbale sa v obidvoch súťažiach zamotáva. Všetko nasvedčuje tomu, že súboje o postupovú prvú štvorku budú ešte dramatické. Dôležité víťazstva z tohto pohľadu zaznamenali predovšetkým PFT VT a Nižný Hrabovec, či LPP Group a Hencovce.

Továrne a V.I.K.I. Stav hrali polčas nerozhodne 1:1. Po zmene strán však líder súťaže odskočil na 3:1 a hoci súper znížil, Marek Mihalovič s Ľudovítom Mikom drámu nepripustili.

Na víťaznej vlne sa vezú PFT VT. V zaujímavej gólovej prestrelke držali Coyotes krok so súperom do 21. min., kedy stiahli na 3:4. V tomto stretnutí však svoj tím potiahol mimoriadne strelecky disponovaný Juraj Ocilka, ktorý siedmimi gólmi prispel k hladkej výhre 18:8.

O neporaziteľnosť prišli Giglovce. Paradoxne v tomto prípade mali lepší prvý polčas, v ktorom vyhrávali 2:0, ale Hrabovčania postupne otočili na 3:2. Za stavu 3:3 natiahol N. Hrabovec skóre na 6:3 a tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci.

Suverénnym spôsobom zatiaľ kráčajú súťažou Metaxis, ktorí RAMEKO zdolali hladko 7:1. O poraziteľnosť prišli Elsatex Tricolores. Hráči majstra si naložili na svoje plecia priveľa. Po remíze za BNP v „humenskom“ derby s RAMEKO-m (2:2) naskákali do áut, v hraničnom termíne stihli začiatok druhého stretnutia, aby vo Vranove nad Topľou nestačili na LPP Group. LPP viedlo prvýkrát o dva góly v druhom polčase a kľúčový rozdiel sa ukázal za stavu 6:3 v ich prospech. Napriek tomu, že Tricolores bojovali do posledných sekúnd, Adrián Gurega vyťahoval jeden fantastický zákrok za druhým a zásadnou mierou prispel k víťazstvu svojho tímu.

Kanonieri držali krok s Hencovcami iba v prvom polčase. Po zmene strán sa nováčik rozstrieľal a skóre na 9:2 uzavrel v posledných sekundách brankár Tomáš Petro, ktorý sa vybral na výlet a po sérii narážačiek na malom priestore pretlačil loptu do siete.

I. liga

Metaxis - Rameko 7:1 (4:0)
Góly:
Jurov 4, Polačko, Marcinko, Maďarik po 1 – Samsely 1.
Zostava Metaxis: Balint, Janok, Horský, Polačko, Marcinko, Jurov, Lajčin, Maďarik, Gallik.
Zostava Rameko: Verčimák, Hajník, Nemčík, Samsely, Onduško, Komár.

Elsatex Tricolores - LPP Group 4:6 (2:3)
Góly:
J. Kertis 3, Ficko 1 - Dobranský 2, Roman Begala, Varga, Šimurda, Hreha po 1.
Zostava Elsatex Tricolores: Boroš, Frindt, Zubko, Ficko, Košuda, Kopčo, Vaľovčin, Š. Kertis, J. Kertis, Ritoch.
Zostava LPP Group: M. Veselovský, Roman Begala, Richard Begala, Žipaj, Dobranský, Varga, Gurega, Šimurda, Hreha.

Hencovce - Kanonieri 9:2 (1:1)
Góly:
Maľár 3, Kos 2, Petro, Jakub, Zubko, Soták po 1.
Zostava Hencovce: Petro, O. Venceľ, Mikita, Jakub, Maľár, Piskor, Kos, Zubko, Kmec, Soták.
Zostava Kanonieri: Lipkoš, Béreš, Matta, Mikča, Soták, Hrivňák, Červeňák, Ileš, Babinský, Janočko.

II. liga

Coyotes - PFT VT 8:18 (3:5)
Góly:
Hrabčák, Tabaka po 3, Saxun, Mondok po 1 - Ocilka 7, Macko, Frištik po 3, Danko, Kaminský po 2, Varechaj po 1.
Zostava Coyotes: Hrabčák, P. Antuš, Saxun, Tabaka, Mondok, D. Tkáč, V. Tkáč, D. Antuš, Grošík.
Zostava PFT VT: Vangor, Mati, Danko, Paňko, Ocilka, Kaminský, Macko, Lipčák, Frištik, Varechaj, Veliký.

FK Nižný Hrabovec - Giglovce 6:4 (1:2)
Góly:
Gajdoš 4, Jonek, Zubko po 1 - Magura 3, Vasiľov 1.
Zostava FK Nižný Hrabovec: Palenčík, Špaller, Jonek, Lukáč, Minarčin, Gajdoš, Juhás, Hutman, Mezej, Zubko, Mergeš, Hanusin, Baschiera, Novosiadly, Babjak.
Zostava Giglovce: Šurin, Vožný, Palpaš, Šofranko, Magura, Ulian, Vasiľov, Kužma, Kočiš, Hudák.

V.I.K.I. Stav - Tovarné 2:5 (1:1)
Góly:
Veliký, Sabol - Mihalovič 2, Vrblovský, Mika, Rada po 1.
Zostava V.I.K.I. Stav: Fedor, Šeba, Džurdženík, Griters, Gordan, Vidlička, Veliký, Balog, Sabol, Varichaj.
Zostava Tovarné: Klembar, Vrblovský, Mika, Rada, Hudák, Varga, Balint, Rusnačko, Fuňak, Mihalovič.

6 gólov – Matúš Horský (Metaxis),
5 gólov – Jakub Kertis (Elsatex Tricolores), Pavol Samsely (RAMEKO), Tomáš Petro (Hencovce).

Najlepší strelci II. ligy po 4. kole
10 gólov –
Jozef Gajdoš (N. Hrabovec)
8 gólov – Marek Mihalovič (Tovarné), Juraj Ocilka (PFT VT),
7 gólov – Martin Macko (PFT VT),
6 gólov – Lukáš Hrabčák (Coyotes), Jaroslav Šeba (V.I.K.I. Stav), Peter Magura (FC Giglovce).