vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Iron Recycling, a.s. a ANGIE s.r.o. pred vstupom do priemyselného parku Ferovo

Iron Recycling, a.s. a ANGIE s.r.o. pred vstupom do priemyselného parku Ferovo

Mestské zastupiteľstvo vo Vranove nad Topľou sa opäť venovalo záujmu troch investorov, ktorí majú ambíciu spustiť prevádzku v priemyselnom parku Ferovo. V prípade spoločností Iron Recycling, a.s. a ANGIE s.r.o. schválili zámer na nájom pozemkov. Pre Ematech s.r.o. už odklepli nájom pozemku.

Spoločnosť Iron Recycling s.r.o. plánuje vo Vranove nad Topľou výstavbu závodu na spracovanie použitých batérií a výrobu komponentov pre výrobcov nových batérií v zmysle ich podnikateľského zámeru. Ako vysvetlil predseda predstavenstva Jozef Pekarovič, obava, že do priemyselného parku Ferovo budú zvážané batérie z okolitých krajín nie je na mieste, pretože to podlieha povoleniam od ministerstiev životného prostredia zainteresovaných krajín s tým, že objemy sú navyše výrazne regulované. Na sériu otázok od Jaroslava Bellu o používaných technológiách a ich dopade na životné prostredie reagoval pozvaním do podobnej prevádzky v susednom Maďarsku. „Dve a pol hodiny cesty od Vranova je takáto fabrika v Maďarsku, kde v prípade záujmu viem vybaviť návštevu a budete sa môcť pýtať na detaily. Okrem toho treba povedať, že Slovensko má v rámci celej EÚ najprísnejšie kritéria na recyklovanie a zároveň prebieha proces EIA, ktorý budete môcť pripomienkovať. Môžem však povedať, že naša prevádzka nepredstavuje, v porovnaní s inými firmami, žiadne enormné zaťaženie,“ uviedol predseda predstavenstva Iron Recycling s.r.o. Jozef Pekarovič a dodal, že podobné závody sú v širšom centre napr. v Paríži, či Lyone. Na ponuku navštíviť firmu v Maďarsku zareagoval Ján Kočiš poznámkou, aby mesto Vranov nad Topľou v takomto prípade zabezpečilo aj prítomnosť odborníka na tému recyklácie.

EMATECH s.r.o. pôsobí na trhu s poľnohospodárskou technikou 25 rokov a okrem predaja viacerých známych európskych značiek ponúka aj komplexný servis. Servisné strediska má vybudované okrem Radošiny v Hozelci pri Poprade a Sedliskách. V priebehu dvoch rokov počíta investor so zamestnaním 10 zamestnancov. „Každá technika potrebuje aj kvalitné servisné zázemie a práve servis je pre nás veľmi dôležitý, lebo stroje nechceme iba predávať. Poviem ešte, že nečakáme žiadnu investičnú dotáciu od štátu a investovať budeme iba z vlastných prostriedkov. Servisné stredisko plánujeme postaviť do konca tohto roka, najneskôr do jedného roka,“ vysvetľoval riaditeľ radošinskej spoločnosť EMATECH s.r.o. Peter Matejovič.

Pripomenieme, že ANGIE s.r.o. plánuje vo Vranov nad Topľou výstavbu závodu na výrobu LTW batérií, pričom má ambíciu vytvoriť cca 250 nových pracovných miest.     
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum