Giraltovce – Vranov 3:1 (0:0)

Šport / Futbal / Giraltovce – Vranov 3:1 (0:0)

Aktívnejšie do stretnutia vstúpili domáci. V 3. min. zahrávali roh, Čabala si vymenil loptu s Digoňom a Tomkova hlavička (hoci nepresná) bola prvým varovaním. O dve minúty napriahol spoza šestnástky M. Gdovin a Makó jeho strelu parádnym zákrokom končekmi prstov vytiahol mimo brány. Pomer síl sa postupne vyrovnal a v 18. min. zakončil Dvorjak po rýchlej kontre do žrde. V 26. min. sa prihlásil o slovo Abaturov, ktorý si naviedol loptu a napálil ju iba tesne nad brvno. Giraltovčania reagovali v 28 min., no napriek tomu, že sa Verčimák dostal za obranu, na priame zakončenie si netrúfol a prihrávku pred bránu upratal do bezpečia Čižmár. Zle nevyzerala v 37. min. ani kolmica Starostu na Dvorjaka, ale Štefánik dobre čítal hru a pohotovým vybehnutím mimo pokutového územia útočníka súpera k zakončeniu nepustil.
Účet druhého polčasu otvorili Kotľár s Komárom. Štefánik s ich strelami spoza šestnástky síce veľa práce nemal, ale táto aktivita sa dala interpretovať ako nádej, že Vranovčania by mohli na ihriskách súperov prekročiť svoj tieň. Táto iskra však trvala iba pár minút. V 51. min. zahrávali domáci roh, Tomko ostal za päťkou sám ako Kevin v slávnej komédii a bez toho, aby musel ísť do výskoku otvoril skóre pohodlnou hlavičkou k žrdi. Po narážačke s Vasilkom rozbehol v 58. min. rýchlu kontru Kotľár, ktorý si loptu v šestnástke pekne zasekol, no k zakončeniu a ani následnej prihrávke sa už nedostal. Domáci pridali gólovú poistku v 70. min. po samostatnom nájazde Verčimáka. Hoci ho Makó prinútil dostať loptu od nohy, nedočkal sa dôraznejšej podpory od spoluhráčov a Vranov prehrával 0:2. V 79. min. zakončoval Verčimák opäť a v tomto prípade na brankára MFK nevyzrel. Hostia predviedli v 83. min. učebnicovú akciu – Grynyshyn exkluzívne od čiary odcentroval a Staško pohotovo pálil k žrdi. Napriek tomuto momentu sa dráma nekonala, pretože domáci už o minútu predviedli fantastickú biliardovú akciu – center z rohu šestnástky na druhú žrď, hlavička vracajúca loptu pred bránu a pre Čabalu už nebolo problémom toto umelecké futbalové dielo dokončiť presným zásahom. Po akcii najlepšieho hráča Slovana Digoňa spálil ešte v 86. min. absolútnu tutovku Verčimák a na druhej strane stíchlo publikum v 90. min., kedy centroval Sakala a Staškova hlavička na opačnú žrď minula cieľ len o pár centimetrov.

Góly: 51. Tomko, 70. Verčimák, 84. Čabala – 83. Staško.
ŽK: 54. Verčimák, 76. Lechman, 90. Pankuch – 23. Komár, 59. Abaturov, 68. Staško, 71. Paluba.
Zostava Giraltovce: Štefánik – Roba, Tomko, Verčimák, Digoň, Čabala (89. Špirla), Pankuch, Vojta, M. Gdovin, Tyč (60. Lechman), Ľ. Kočiš.
Zostava Vranov: Makó – Čižmár (62. Paluba), Staško, Gdovin, Grynyshyn, Vasilko, Komár (76. Kokočák), Starosta, Abaturov, Kotľár, Dvorjak (66. Sakala).

16. Trebišov    15    2    2    11    9:44    8

Ostatné výsledky: V. Opátske – ŠK Futura 2:0, Moldava - Prešov B 2:0, Trebišov – Krásna 1:2, V. Revištia – Stropkov 2:1, Bard. N. Ves – Lipany 0:1, Sabinov – Pušovce 2:0, Snina – Plavnica 0:1.