Vranov – Moldava 0:1 (0:1)

Šport / Futbal / Vranov – Moldava 0:1 (0:1)

Vranovu rozlúčka s domácimi fanúšikmi nevyšla. Prehra 0:1 s posledným tímom v scenári nebola, ale domáci nezopakovali výkon zo stretnutí proti Krásnej, či Trebišovu, čo hostia využili na cenné víťazstvo.

Vranovčania sa mohli lúčiť v pokojnej atmosfére užívajúc si zápas, no to by museli v prvom polčase ukázať v zakončení viac rutiny. V 14. min. sa po akcii Grynyshyna s Abaturovom dostal pred Vincléra zľava Vasilko, no brankár Bodvy ho vychytal. Ochranca svätyne Moldavy podržal svoj tím aj pri šanci Grynyshyna v 22. min., keď si stredopoliar MFK najskôr netrúfol na pohotové zakončenie a vzápätí mu vzal loptu spod nôh. Diváci boli svedkami podobnej akcie aj v 26. min., kedy sa individuálne presadil Vasilko a obrana súpera mala plné nohy práce so zblokovaním Dvorjakovej strely. V 28. min. zahrávali domáci na ťažkom teréne roh po zemi, z čoho rezultovala rýchla kontra, ktorú pred D. Ribárom musel vybehnutím hasiť Makó. O minútu sa útočník Moldavy prihlásil o slovo opäť, hoci v tomto prípade už zakončil, skóre ostalo nezmenené. Keď v 31. min. nechal Vasilko znovu vyniknúť Vincléra, udreli hostia. V 37. min. ešte Lendiel zakončil slalom do žrde, ale Romulo Silva Santos sa už nemýlil. Chrbtom od brány si spracoval loptu, otočil sa s ňou a popri Starostovi ju milimetrovo obalil k žrdi – jednoduchá demonštrácia streleckého umenia, ktorá v kontraste s domácimi zakončovateľmi rozhodla o osude stretnutia.

Druhý polčas otvorili priamym kopom Santos a robinsonádou Makó. Hoci sa Vranovčania snažili prepnúť na vyšší rýchlostný stupeň, sobota nebola ich šťastným dňom. Napriek tomu predsa len mohli v závere nechať na konečnom výsledku výraznejší zárez. V 78. min. však Vinclér vychytal Dvorjaka, ktorý o dve minúty sklepol loptu hruďou Staškovi a delovku hrdinu zo stretnutia s Trebišovom zastavilo brvno. Gólman Moldavy si posledný zákrok pripísal na konto v 87. min., kedy sa rukou hodil priamo do Strakovho náprahu.

Gól: 43. Romulo Silva Santos.
ŽK: 39. Vasilko, 87. Staško – 29. A. Ribár, 64. Lukáč, 68. Lopez Da Silva Junior,, 83. Lendiel, 87. Joao Vitor Arruda Teixeira A Silva.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Starosta, Staško, Sakala, Vasilko (81. Hreha), Čižmár, Komár (71. Straka), Grynyshyn (54. Kotľár), Abaturov, Dvorjak.
Zostava Moldava: Vinclér – Rezende, Teixeira, Mocyk, Lukáč, A. Ribár, Lendiel (83. Varga), Lopez, Santos, Šurín, D. Ribár (56. Horváth).

Ostatné výsledky: Lipany – Sabinov 4:2, Krásna – Bard. N. Ves 3:0, Pušovce – Snina 2:0, Stropkov – Trebišov 5:0, ŠK FUTURA – Giraltovce 3:2, Plavnica – V. Opátske 1:3, Prešov B – V. Revištia.