Veľké Revištia – Vranov 3:1 (1:0)

Šport / Futbal / Veľké Revištia – Vranov 3:1 (1:0)

Domáci vytiahli na Vranovčanov rovnaké zbrane, ako zverenci trénera Bartolomeja Petra na Krásnu, či Trebišov. V. Revištia hrali poctivý futbal s dôrazom na koncentráciu vo vlastných radoch a odmenou im bolo zaslúžené víťazstvo, ktoré v závere ustrážili aj pomocou slušnej dávky šťastia.
Vranov začal so sériou prihrávok v zadných radoch, čo by možno zamávalo trpezlivosťou súpera, ale po desiatich minútach prišiel rohový kop. Makó kričal, že ho domáci zahrajú nakrátko, Paluba upozorňoval, že ho domáci zahrajú nakrátko. Áno, domáci ho zahrali nakrátko a po centri Smoľák musel skórovať, aj keby nechcel... Tento moment hosťom na pokoji nepridal a to ešte po zlom odkope Sakalu nepremenil ďalšiu tutovku v 18. min. autor prvého gólu Smoľák. „Hráme profesorský futbal,“ kričal v 24. min. Martin Staško a pokiaľ by sa o minútu neskôr Paulovčák nešmykol, mohol mať Vranov o problém navyše. Hostia miestami pôsobili dojmom ako keby hrali spolu prvýkrát a nič na tom nemení ani pokus Abaturova, ktorý pálil vysoko nad, či dve lopty v závere popred domácich obrancov, pričom kvituje sa nápad a fakt, že Grynyshyn s Kokočákom zakončovali v ofsajde, bol v tej chvíli irelevantný. Najväčšiu prvopolčasovú príležitosť Vranova mal Kiss. Po Grynyshynovej prihrávke sa Sudimák pošmykol, no útočník MFK si na pohotové zakončenie netrúfol a zvyšok akcie bol v réžii obrancu V. Revíšť.
„Povedal som, čo som povedať chcel. Len škoda, že som zase zachrípol. Uvidíme, čo to prinesie do druhého polčasu,“ sadol si v prestávke na lavičku tréner B. Petro, ktorý v zostave urobil niekoľko zmien. Na trávnik poslal hneď dvojicu hráčov Vasilka a Dvorjaka, ktorý vytvoril ofenzívny tandem s Abaturovom. Kouč mieni, súper však mení... V 54. min. domáci predviedli učebnicovú akciu s narážáčkou pri čiare, následnou rýchlou kontrou a Smoľákovým zabodnutím lopty pod spojnicu, za ktorou sa Makó síce naťahoval, ale dočiahnuť na ňu nemohol. V 59. min. V. Revištia rozbehli ďalšiu kolmú akciu s loptou za súperovu obranu. Makó nemal inú možnosť, iba šprintom hasiť situáciu mimo pokutového územia a hoci prvý mikrosúboj s Chedrykom vyhral, najlepší treťoligový strelec sa obtočil a lobom do opustenej brány zvýšil na 3:0. Pre ďalší vývoj zápasu bolo dôležité, že odpoveď s Dvorjakovou strelou, zákrokom Sudimáka a nešťastným vlastencom Dargaja prišla len niekoľko desiatok sekúnd po treťom presnom zásahu v sieti Vranova. Hostia cítiac šancu na návrat do zápasu museli otvoriť hru a to bola voda na mlyn pre V. Revištia, no Makó Chedryka v priamom súboji vychytal a v 63. min. sa predviedol robinsonádou pri priamom kope Smoľaka. V 69. min. zahrávali domáci priamy kop – Smoľak posunul loptu Dargajovi, proti ktorému nikto včas nevystúpil a za letiacim Makóom zvonila žrď. Zvonkuhru si však na druhej strane zahrali aj Vasilko so Staškom. V prvom prípade center hosťujúceho stredopoliara preletel ponad Sudimáka, pričom skončil na jeho vzdialenejšej tyči a v 83. min. už musel domáci brankár loptu škrabať končekmi prstov, aby mu vzápätí pomohla i konštrukcia brány. V závere síce vzniklo na obidvoch stranách niekoľko zaujímavých situácií, no skóre sa už nemenilo.

Góly: 11. Smoľák, 54. Smoľák, 58. Chedryk – 60. Dargaj (vl.).
ŽK: 61. Chedryk, 90. Gomboš – 40. Kokočák, 52. Sakala, 68. Gdovin.
Zostava V. Revištia: Sudimák – Gomboš, Kostovčik, Shukal, Smoľák, Jacko, Paulovčák (80. Slinčák), Chedryk (88. Chýrik), Dargaj, Smokorovskyy (65. Mindžák), Vahin.
Zostava Vranov: Makó – Sakala (74. Hreha), Staško, Gdovin, Paluba, Grynyshyn, Čižmár, Starosta, Abaturov, Kiss (46. Dvorjak), Kokočák (46. Vasilko).

Ostatné výsledky: Giraltovce – Plavnica 2:0, Moldava – ŠK Futura 2:3, Trebišov – Prešov 0:2, Bard. N. Ves – Stropkov 6:1, Krásna – Lipany (odložený), V. Opátske – Pušovce (odložený), Snina – Sabinov (15.11).