vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Trebišov 1:1 (1:0)

Diváci si mohli zakričať gól, a to hneď dvakrát, už v úvodnej desaťminútovke. V 4. min. vyrazil Sudimák center Lazúra iba pred seba, ale Kentoš ho ležiaceho na zemi neprekonal. O päť minút vystihol zlú rozohrávku súpera Kotľar, no Makó ho v nájazde vychytal. Hostia podnikli ďalšiu kontru v 18. min. a brankár Vranova mal opäť plné ruky práce, keď sťahoval loptu pred E. Lukáčom. Po dvadsiatichpiatich minútach hry signalizoval striedanie Boháč. Pokiaľ sa na lavičke pripravil Stanislavský, domáci stredopoliar sa presunul na hrot, kde v 29. min. šikovne prestrčil loptu na Šama. Ten Sudimáka síce neprekonal, no jeho následnú spätnú prihrávku upratal k žrdi Lazúr. Keďže ochranca svätyne Slavoja sa pri tomto zákroku zranil (nedokázal zavrieť sánku), musel byť vystriedaný a pri schádzaní z hracej plochy odkopol rohovú zástavku, za čo bol napomínaný žltou kartou.
Druhý polčas otvorili dvoma obaľovačkami po zasekávačkách Turcovský s Hatokom, ale ich pokusom chýbalo vždy po pár centimetrov, aby našli cieľ. V 63. min. sa k zakončeniu dostal Fljaško a Makó už musel zasahovať. O päť minút zahrával Capko rohový kop a hoci gólman MFK ukázal poriadnu dávku reflexu, dvakrát mu pomohla žrď. V 76. min. sa na trávnik dostal striedajúci Gracer a po pár desiatkach sekúnd sa stal hrdinom zápasu. Vranovčania nedokázali odkopnúť loptu do bezpečia. Tá sa dostala k Mižíkovi. Jeho center pozdĺž pokutového územia spadol na nohu Gracerovi, ktorého volej skončil v sieti. Domáci sa ešte pokúšali v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no Šamo mieril v 83. min. vedľa a v nadstavenom čase sa Hatok nezorientoval dostatočne pohotovo.
Góly: 29. Lazúr – 78. Gracer.
ŽK: 88. Turcovský – 33. Sudimák, 88. Kotľar, 70. Mižík.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kačenga.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Sakala, Turcovský, Kentoš (72. Sopko), Šamo, Boháč (30. Stanislavský), Hatok, Lazúr. Tréner M. Jantek.
Zostava Trebišov: Sudimák (32. Bednár) – Koscelnik, Mižík, Cibuľa, Mil. Lukáč, E. Lukáč, Capík, Deme (77. Gracer), Patkanóci, Fljaško (90. Dančo), Kotľar. Tréner V. Rusnák.